YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 07-10-2019 01:27   Güncelleme : 07-10-2019 01:36

Yedi ayda beşinci muhtar göreve geldi

İlk seçilen istifa etti, İkincisi sabıka kaydından dolayı görevden alındı. Üçüncüsü ikameti 6 aydan az olduğu için görevi bırakmak zorunda kaldı. Dördüncüsü vurularak öldürüldü. Beşincisi, “2020’de yeni bir seçime gidilecek” dedi.

Yedi ayda beşinci muhtar göreve geldi

31 Mart seçimlerinin ardından, Çetince köyünde İlçe Seçim Kurulunca beşinci kişi muhtarlık görevine getirildi. Çetince köyü muhtarı Mehmet Almacı, yaptığı açıklamada, 31 Mart seçimlerinde Yahya Yürekli’nin muhtar seçildiğini ancak çeşitli sebeplerden dolayı istifa ettiğini söyledi.

Yürekli’nin istifasının ardından köyde yeniden seçime gidildiğini belirten Almacı, “Bu seçimde ise Mehmet Ali Er muhtar seçildi. Fakat onu da sabıka kaydı sebebiyle görevden aldılar. Son seçimde ikinci seçilen Selahattin Adıgüzel göreve getirildi. Ancak onun da ikameti altı aydan az olduğu için o da gitmek zorunda kaldı. Bunun üzerine rahmetli Ayşe Adıgüzel muhtar seçildi. Talihsiz bir olayda Ayşe Adıgüzel, vurularak öldürüldü.” diye konuştu.

“Lânetli mühür” diye bir şey yok

Adıgüzel’in öldürülmesinin ardından seçim kurulunca kendisinin göreve getirildiğini anlatan Almacı, “Bazı arkadaşlarımız ‘lânetli mühür’ diye haberler yapmışlar. Böyle bir şey yok. Bunlar tamamen talihsiz olaylar. Her yerde olabilecek olaylar. Gönül isterdi ki tek muhtarda kalsın. Çünkü şu ana kadar doğru düzgün hizmet alamadık. Doğal olarak her bir buçuk ayda bir muhtar değişmiş oldu. 2020’de yeni bir seçime gidilecek.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA