SİYASET
Giriş Tarihi : 17-10-2021 05:17

Kılıçdaroğlu, hukuk dışı işlemler konusunda bürokratları uyardı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacağını belirterek, 18 Ekim 2021 sonrasında hükümetin kanun dışı işlemlerini yapan bürokratların da sorumlu tutulacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, “‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız.” uyarısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, hukuk dışı işlemler konusunda bürokratları uyardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin sosyal medya mecralarında yayınladığı video konuşmasıyla, hukuk dışı işlemler konusunda bürokratlara uyarıda bulundu.

Devlete değil şahsî çıkarlara hizmet etmenin sorumluluğu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, iktidarın, “vakıf süsü verilmiş paralel yapı” olarak nitelendirdiği Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile devleti zapturapt altına almaya çalıştığını ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve şürekasının kurdukları vakıfların tezgâhından geçmeyenlerin memur olmalarının neredeyse imkânsız hāle getirildiğini ifade ederek, bürokratlara şöyle seslendi:

“İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak. (…) Vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telâkki edemezsiniz. Siz, Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. (…) 18 Ekim Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibarıyla durun.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA