GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-10-2019 01:36   Güncelleme : 08-10-2019 04:28

MSB: Harekât için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır

Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına asla müsamaha göstermeyeceğini belirterek, “Harekât için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır” açıklamasında bulundu.

MSB: Harekât için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır

“Millî Savunma Bakanlığı, TSK’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik muhtemel askerî harekâtı konusunda yazılı açıklama yaptı. Bakanlık, açıklamada şunları kaydetti:

TSK vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, 82 milyon vatandaşımızın huzur/güvenliğine yönelik tehdit/tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle ve “Ölürsem şehit kalırsam gazi” anlayışıyla mücadeleye hazırdır.

Bölgemizin istikrar ve huzuruna katkı sağlayarak Suriyelilerin güvenli bir yaşama kavuşabilmesi için Güvenli Bölge/Barış koridoru kurulması zaruridir. TSK, sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına asla müsamaha göstermeyecektir. Harekât için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.”

Suriye sınırına askeri sevkiyat devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınırındaki askeri birliklere komando ve zırhlı personel taşıyıcı takviyesi yapıldı.

Türkiye’nin farklı şehirlerindeki birliklerden daha önce Hatay’a gönderilen komando ve zırhlı personel taşıyıcı araçlarından oluşan konvoy, emniyet tedbirleri altında Kilis kent merkezinden geçerek sınır hattına doğru ilerledi.

Komandolar ve araçların, Kilis-Suriye sınırına mevzilenmiş olan askeri birliklere takviye amacıyla gönderildiği öğrenildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA