Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 03-11-2021 14:22

“Türkiye, BOP’u engellemek için bölge ülkelerini ayağa kaldırmalı”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, 2 Kasım’ın Balfour Deklarasyonu’nun yıl dönümü olduğunu ve o sürecin sonunda İsrail’in kurulduğunu hatırlatarak, bugün de ABD’nin Büyük İsrail Projesi’ni hayata geçirmek için seferber olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, “Türkiye, bu projeye engel olabilmek için, bu projeden etkilenen bütün ülkeleri de ayağa kaldırmak mecburiyetindedir.” dedi.

“Türkiye, BOP’u engellemek için bölge ülkelerini ayağa kaldırmalı”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Konuşmasına, 2 Kasım’ın, Balfour Deklarasyonu’nun yıl dönümü olduğunu hatırlatarak başlayan Karamollaoğlu, Lloyd George’un başbakanlığındaki Britanyalı savaş kabinesinde dışişleri bakanı olan Arthur Balfour’un 2 Kasım 1917’de uluslararası Siyonist hareketin liderlerinden Lord Rothschild’e bir mektup göndererek, Filistin topraklarında bir Musevi devleti (İsrail) kurulması konusunda İngiliz hükümetinin destek vereceğini bildirdiğini kaydetti.

Karamollaoğlu, bugün de ABD’nin Büyük İsrail Projesi’ni “Büyük Ortadoğu Projesi” olarak yeniden adlandırdığını belirterek, “Afganistan’dan çekilmesi, Doğu Akdeniz’e büyük yığınaklar yapması, Girit’te, Yunanistan’da, Bulgaristan’da yeni üsler kurması ve Türkiye’yi tehdit etmesi, bunun en açık delili.” dedi.

İsrail’in, Yahudi inancına göre “arz-ı mev’ūd”a (vadedilmiş topraklara) yerleşmesi için ABD’nin seferber olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Türkiye’nin burada takınacağı tavır, bundan dolayı çok ama çok büyük önem arz ediyor. Türkiye, bu projeden etkilenen bütün ülkeleri de ayağa kaldırmak mecburiyetindedir, bu projeye engel olabilmek için.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA