MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 05-11-2021 21:38

“CHP, İBB adaylığı için önce Hasan Akgün’e teklifte bulunmuştu”

Prof. Emin Gürses, geçen belediye seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için ilk önce Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teklifte bulunduğunu, onun kabul etmeyip Ekrem İmamoğlu’nu önermesi üzerine İmamoğlu’nun aday gösterildiğini iddia etti.

“CHP, İBB adaylığı için önce Hasan Akgün’e teklifte bulunmuştu”

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, Ulusal Kanal’da yayınlanan “İşin Aslı” programında, Kıvanç Özdal’ın sorularını cevapladı.

Prof. Gürses, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu övmesine dair bir soruyu cevaplarken, CHP İBB adaylığı için ilk düşündüğü ismin İmamoğlu olmadığını söyledi.

“Başka biri de olsa seçilecekti”

Gürses, Akşener’in, “Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu’dan birini aday gösterirse hayır demeyiz” sözünün, Kılıçdaroğlu’na ‘Sen aday olma’ mesajı olduğunu ifade etti.

İmamoğlu’nun, halkın AK Parti’ye kızgınlığı sayesinde seçildiğini söyleyen Gürses, sözlerine şöyle devam etti:

“İmamoğlu, bu rüzgârın içinden çıktı. Başka biri de olsa seçilecekti. Zaten İmamoğlu’na teklif etmediler önce. Başka bir yerel belediye başkanına teklif ettiler. (O belediye başkanı) dedi ki, ‘Ben burada yıllardır belediye başkanlığı yapıyorum. Halkla bir diyaloğum var. Bir şeyler yapıyoruz burada. Büyükşehire Ekrem Bey’i koyun. Ekrem İmamoğlu öyle çıktı. Yoksa Ekrem İmamoğlu’na kimse gidip teklif etmedi. Onu öneren CHP’ye önerdi. Hakikaten bir CHP’li, o belediye başkanı. İsmini vermeyelim, şu anda çok güzel de işler yapıyor, Büyükçekmece’de. İsmini vermedik ama Büyükçekmece’de Hasan Akgün diyelim. Allah selâmet versin, Allah kolaylıklar versin diyelim. ‘Ben burada çalışıyorum. Burada bir şeyler yapıyoruz yıllardır. Onları tam bitirelim. Büyükşehiri Ekrem Bey’e verin dedi. Kendi söyledi bunu.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA