YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-11-2021 19:15

“En çok hediye gönderen şehir, İstanbul”

Bikutumutluluk.com’un verilerine göre, en çok tercih edilen hediyeler, motivasyonu artıran mutlu tasarım ürünleri, en çok hediye gönderen şehir ise İstanbul.

“En çok hediye gönderen şehir, İstanbul”

Hediye servisi alanında faaliyet gösteren Bikutumutluluk.com’un verilerine göre, son 1 yılda hediye kutuları ve tasarım ürünlere talep %300 arttı. En çok hediye gönderen şehir ise İstanbul oldu.

Bikutumutluluk’un açıkladığı verilere göre, son bir yılda hediye kutularına olan talep %300 oranında arttı. En çok sürpriz hediye gönderen şehirler arasında %38’le İstanbul ilk sırada gelirken, onu Ankara, İzmir ve Bursa takip etti. Sürpriz yapmaya kadınların erkeklerden daha yatkın olduğu görülürken, önceki yıllarda %80’lerde olan kadın kullanıcı oranı, erkeklerin hediye kutularını keşfetmesiyle %66’ya geriledi. Yaş aralıklarına bakıldığında ise 24-35 yaş kullanıcıların %32 ile öne çıktığı görüldü. Onları %25’le 18-24 yaş ve %19 ile 35-44 yaş izlerken, hediye setlerinde en yüksek talep artışının çoğu e-ticareti salgın sürecinde tecrübe eden orta yaş grubundan gelmesi dikkat çekti.

“Kullanıcıların %60'ı kendisine hediye alıyor”

Ürünlerinin yalnızca özel günlerin kurtarıcısı değil, kendine ve sevdiklerine sebepsiz bir mutluluk göndermek isteyenler için de önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu belirten Bikutumutluluk.com CEO’su Ayşe Şimşekci Başer, “Kullanıcılar sitemizden sadece özel günlerde bir başkası için hediye almıyor. Kendileri için aldıkları tasarım bir ürünü de hediye kutusu özeninde paketleyip gönderiyor. Böylece kendilerine hediye alma deneyimi yaşatıyoruz ki bu deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılarımız, %60 gibi yüksek bir orana sahip” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA