Advert
MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 23-12-2021 16:20

“1.85 boyundayım, mezarım da büyük olacak, diğerleri düşünsün”

Belediye başkanlarına tevazu tavsiye eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Neyiz yav? Kuluz, kul. Eninde sonunda gideceğimiz yer neresi? Toprak. Topraktan geldik, oraya gideceğiz. Ben, 1.85 boyundayım. Dolayısıyla mezarım da ona göre büyük olacak. Diğerleri düşünsün.” dedi.

“1.85 boyundayım, mezarım da büyük olacak, diğerleri düşünsün”

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Kızılcahamam’da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda başkanlara hitap etti.

“1041 belediyenin ittifakımızda olması, cumhurbaşkanına güvendir”

“Yakın tarihimiz, bize belediyelerde başarısız olan bir partinin, merkezî yönetimde de tutunamadığını göstermektedir.” diyen Erdoğan, ANAVATAN Partisi’nden SHP’ye kadar bunun pek çok örneği olduğunu söyledi. Erdoğan, “Beldelerle beraber ülkemizde nüfusun %64’üne denk gelen toplam 1390 belediyenin 1041’inin Cumhur İttifakı’nda olması, milletimizin ülkeyi yöneten cumhurbaşkanına ve onun ittifakına olan güvenini de göstermektedir.” diye konuştu.

Erdoğan, belediye başkanlarının bütün gayretini ve hesaplarını 2024’te yapılacak Mahallî İdareler Seçimlerine göre değil, 2023’ün haziran ayında yapılacak seçime göre ayarlamalarını istedi.

Son seçimlerde CHP’ye geçen belediyelerin, şehirlere ağır maliyetler getirdiğini ileri süren Erdoğan, “Ne ülkemizi ne milletimizi ne şehirlerimizi ne de partimizi, böyle bir durumla karşı karşıya bırakmaya hakkımız yoktur. Bunun için hep birlikte daha çok çalışacağız.” dedi.

Belediyelerin kaybedilmesinin arkasında teşkilatlar, belediyeler ve milletvekilleri arasındaki anlaşmazlıklar olduğunu ifade eden Erdoğan, başkanlara birlik beraberlik ve tevazu çağrısında bulundu. Erdoğan, “Aksi taktirde sorun, katlanarak büyür. Neyiz ya? Kuluz, kul. Eninde sonunda gideceğimiz yer neresi? Toprak. Topraktan geldik, oraya gideceğiz. Ben, 1.85 boyundayım. Dolayısıyla mezarım da ona göre büyük olacak. Diğerleri düşünsün.” diye konuştu.

Belediyelerin ülke yönetimine giden yoldaki önemini muhalefetin de tespit ettiğini ve var gücüyle bu alana yüklendiğini vurgulayan Erdoğan, CHP’li belediyelerin başarısız olduklarını ve sözlerinde durmadıklarını anlattı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA