Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-12-2021 12:49

“Bu kişiler yarın bir eylem yaparsa bizden hesap sorulmaz mı?”

İçişleri Bakanı Soylu, İBB teftişi konusunda, Özdemir Sabancı’nın, Sabancı Center’da temizlik işçisi olarak işe alınmış olan Fehriye Erdal tarafından öldürüldüğünü hatırlattı. Soylu, “Yarın öbür gün yapılacak bir eylem bu kişiler üzerinden gerçekleştirilirse, bu sefer bize kalkıp ‘Arkadaş, siz ne iş yapıyorsunuz?’ diye sormazlar mı?” dedi.

“Bu kişiler yarın bir eylem yaparsa bizden hesap sorulmaz mı?”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Konferans Salonu’nda düzenlenen “Afet Risk Azaltma Planı Çalıştayı”nın ardından gazetecilerin sorunlarını cevapladı.

Bakan Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) terör örgütleriyle bağlantılı personel olduğu iddiasıyla başlatılan ‘özel teftiş’ hakkındaki soru üzerine açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin terör konusunda önemli tecrübelerden ve sınamalardan geçtiğini ve büyük bedeller ödediğini belirten Soylu, bu konuda bütün tedbirleri alma sorumlulukları olduğunu söyledi. 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra sadece İçişleri Bakanlığından terör örgütü ile iltisaklı görülen 50 bin kişinin ihraç edildiğini hatırlatan Soylu, “Yani bunların kamuda çalışmasının, devlette çalışmasının sakıncalı olduğu ve bunların bize büyük bir maliyet yükleyeceği için. Bunların içinde FETÖ var, PKK var, KCK var, DHKP-C var, MLKP var, MKP var ve bütün örgütler var. Peki, biz bunu niçin yapıyoruz? Dağdaki teröristlerle mücadele ediyoruz, şehirlerdeki terörizmle mücadele etmeyecek miyiz? Teröristle mücadele etmeyecek miyiz?” diye konuştu.

Sabancı suikastının faili DHKP-C militanı Fehriye Erdal’ı, Mardin Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün öldürüldüğünü, Şırnak Adliyesine adliye çalışanları tarafından bomba konduğunu, AK Parti Cizre eski İlçe Başkanı Cihan Güven’in HDP Gençlik Kolları mensubu tarafından öldürüldüğünü hatırlatan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Şimdi biz, devlette çalışanlarla ilgili bir terör irtibatı ve iltisakı bulduğumuz zaman kendimizi suçlu mu hissediyoruz? Hayır. Tam tersi, burayı temizlemeye, yarın öbür gün başımıza gelebilecek bir felâketi engellemek için, terör irtibatıyla devletin bir arada olmayacağını ortaya koyabilmek için bunu gerçekleştiriyoruz. Yarın öbür gün yapılacak bir eylem, bu kişiler üzerinden gerçekleştirilirse, bu sefer bize kalkıp şunu sormazlar mı? ‘Arkadaş, siz ne iş yapıyorsunuz? Sizin göreviniz nedir? Siz, hangi sorumluluğun içerisindesiniz ki bunlara evet veya hayır demediniz?’ Beni bağışlayın ama sosyal medya çığırtkanlığıyla biz mücadele etmiyoruz. Yine beni bağışlayın, biz laf cambazlığıyla da bununla mücadele ediyor değiliz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA