GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-10-2019 04:22   Güncelleme : 09-10-2019 04:45

Arlet Natali Avazyan gözaltına alındı

Twitter sayfasında yayınladığı yıllar öncesine ait arşiv fotoğraflarıyla tanınan Ermeni vatandaş Arlet Natali Avazyan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ailesinin şikâyeti üzerine gözaltına alındı.

Arlet Natali Avazyan gözaltına alındı

Muhalif kimliğiyle de bilinen Avazyan, twitter sayfasında yayınladığı Çavuşoğlu ailesini gösteren eski bir fotoğrafla birlikte, “1988 Mevlüt Çavuşoğlu Ailesi. Bakan Çavuşoğlu’nun babasının lakabı H***** Kürt Osman. Erzurum Horasan’dan sürgünle gitmişler” diye yazmıştı.

Avazyan’ın yeğeni, sosyal medyada yayınladığı bir video ile şu açıklamada bulundu:

“Halam Natali Avazyan, bugün saat 5 sularında, Mevlüt Çavuşoğlu’nun ailesine hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. 2 gün önce paylaştığı tweette halam, şunu belirtmişti; bir haberden alıntıydı bu: Babasının “H***** Kürt Osman” olarak anıldığını söylemişti ve bunu da bir haberden almıştı zaten. Bir alıntıydı bu. Ardından, bundan dolayı Mevlüt Çavuşoğlu, haberi şikâyet etmek yerine halama karşı bir suç duyurusunda bulunma ihtiyacı hissetti ve bugün halam, saat 5 sularında gözaltına alındı. İlk önce adliyeye götürüldü. Suç duyurusu, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılmış. Bundan dolayı oradan bir savcıyla görüşülüp, oradan bir savcının ifadesini alması gerekiyordu; fakat savcı bulunamadı oradan. Koskoca Alanya’dan savcı bulunamadı ve halam, hasta haliyle orada 2,5 saatten fazla bekledi. Ardından, polisler tarafından karakola götürüldü. Bugün olmayacağı söylendi. Bu geceyi karakolda geçireceği söylendi. İlk önce adlî kontrolleri için hastaneye götürüldü, ardından tekrar karakola getirildi ve şu an karakolda kalmaya devam ediyor. Ben, kendisini ziyarete gittim. Durumunun iyi olduğunu söyledi bana. “

(tv5.com.tr)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA