Advert
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-01-2022 20:40

“Hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5’e çıkarttık. Aylık geliri 1500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2 bin 500 liraya yükseltmiş oluyoruz.” dedi.

“Hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Son 12 aydaki çalışan sayısını koruyup meslek lisesi veya üniversite mezununu en az 12 ay istihdam taahhüdünde bulunanlara 100 bin lira destek veriyoruz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB’in hızlı destek programı hakkında da “Amacımız, bu programla 75 bin yeni meslek lisesi veya üniversite mezunu gencimizi istihdama dahil etmektir.” dedi.

Erdoğan, Kur Korumalı Türk Lirası Mevduatı konusunda, “Kur Korumalı Türk Lirası Mevduatına kısa sürede 78 milyar liralık bir geçişin yaşanması, vatandaşlarımızın ekonomi programımıza olan güveninin işaretidir.” diye konuştu.

“Kömür yardımları ‘doğal gaz faturası desteği’ olarak da verilebilecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kömür yardımlarının, yeni yılla birlikte ‘doğal gaz faturası desteği’ olarak da verilebileceğini söyledi.

Erdoğan, “2021 yılında vatandaşlarımız lehine doğal gazda 80 milyar, elektrikte 20 milyar, akaryakıtta 65 milyar liralık kamu adına fedâkarlık yaptık.” ifadelerini kullandı.

“Enflasyonun tek haneli rakamlara geriletmekte kararlıyız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk lirası için Hazine desteği ile Kurumlar Vergisi’nde 1 puanlık indirim yapılmasını da içeren kanun teklifini yarın Meclise sunacaklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde, yüzde 6’lara kadar indirdiğimiz enflasyonun boynunu kırarak en kısa sürede tekrar tek haneli rakamlara geriletmekte kararlıyız.” dedi.

“Hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak”

Erdoğan, emekli maaşları hakkında da şu açıklamada bulundu:

“Yeni düzenlemeye göre hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak. Aylık geliri 1500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2 bin 500 liraya yükseltmiş oluyoruz.”

“Memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5’e çıkarttık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaşları konusunda da “Memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5’e çıkartarak onlara ilâve bir sosyal destek sağlamış oluyoruz.” dedi.

Erdoğan, “Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışlarının yükü altında bırakmadık. Vatandaşlarımızın gelirlerini enflasyonun altında ezdirmeyecek özel tedbirler aldık.” diye konuştu.

“Yüz yüze eğitime devam edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüsü salgınıyla mücadele konusunda da, “Tedbirlere daha fazla riayet ederek yüz yüze eğitime devam edeceğiz.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA