Advert
KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 10-01-2022 11:05   Güncelleme : 10-01-2022 11:20

Vefa Ödülü Murat Karayalçın'a verildi

CHP İstanbul Beylikdüzü İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Vefa Ödülleri töreninde; eski Başbakan Yardımcısı ve Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın’a vefa ödülü verildi.

Vefa Ödülü Murat Karayalçın'a verildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’nın ilkini 2016 yılında gerçekleştirdiği CHP Beylikdüzü Vefa Ödülleri Töreni'nin beşincisi, İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı. Ödül törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve çok sayıda davetli katıldı. Törende gösteriler ve konuşmaların ardından Vefa Ödülleri sahiplerini buldu.

Törende Mehmet Ali Özpolat, Seza Çağdaş, Nurettin Sözen, Murat Karayalçın'a vefa plaketi verildi. Ödülünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden alan Murat Karayalçın konuşma yaptı.

Vefa konusunu CHP’nin çok tartıştığını söyleyen Karayalçın “Ben izliyorum. Bu konuya önem veren birisiyim. İl ve ilçelerimizde belediyelerimizde bu doğrultuda çok önemli adımlar atılmakta. Vefa ile akraba sözcükleri göz önünde bulundurularak, parti tüzüğümüzde böyle bir düzenleme olmamasına karşı partimizde genel başkanlık yapmış olanların partiyi, genel başkanı, yönetimi sahiplenme zemini yaratmış olmalarını da bu doğrultuda değerlendirmemiz gereken bir başka gelişme diye düşünüyorum” dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA