Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 12-01-2022 15:26

AK Parti Kurucusu Turhan Çömezden çarpıcı açıklamalar

Bir zamanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın en yakın isimlerinden olan Dr. Turhan Çömez, “aileme soyadınızı değiştirin diye baskı yapıldı, Türkiye’den her gün 3-4 doktor arıyor biz oraya nasıl gelebiliriz ve Erdoğan bize dedi ki: benim ile misiniz Perinçek ile mi?” diye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti Kurucusu Turhan Çömezden çarpıcı açıklamalar

22. dönem AK Parti Milletvekili ve Erdoğan’ın özel kalemlerinden Dr. Turhan Çömez Tv5’de yayınlanan Mustafa Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Kulis Ankara programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 İşte Çömez’in açıklamalarından bazıları:

80 YAŞINDAKİ BABAMI JANDARMA SORGULADI

“Türkiye’de ailem sıkıntılı günler yaşadı. 80 yaşındaki babam sorgulandı … en ilginç olanı ise Dönemin Kaymakamı akrabalarımı çağırarak soyadlarını değiştirmelerini istediler, siz hala çömez soyadını mı, bu adamın soyadını mı taşıyorsunuz diye…” 

AK PARTİ MUTANTLAŞTI                

  “Sayın Erdoğan gömlek değişiminden bahsediyordu. Ancak bugün geldiği nokta gömleğin çok ötesine geçti. Ve genetik kodları değişti sayın Erdoğan’ın… Bugün kendisi de AK Parti’de, AK Parti’nin ilk kurulduğu versiyonunun çok değişik bir versiyonudur. Bana göre mutanttır! Bugün Türkiye de mutant bir ak parti vardır.”

 

DOKTOR GÖÇÜ… HERGÜN 3-4 TELEFON ALIYORUM

“Ciddi bir doktor göçü var Dünyanın her yerine… Almaya bunlardan bir tanesi ve en ön sırayı alıyor, İngiltere ikincisi, daha sonra Amerika ve diğer ülkeler geliyor… Her gün istisnasız üç ya da dört telefon alıyorum. Geçtiğimiz yıl Avrupa’dan lisans alarak buralarda hekimlik yapmaya başlayan doktor sayısı 1500’lere ulaştı… bu rakam Çapa’nın, Cerrahpaşa’nın ve Hacettepe’nin bir yıl da mezun ettiği doktor sayısından çok daha da fazla! Türkiye sosyal sermayesini ve aklını kaybediyor…”

 

İKTİDAR YURT DIŞINA GİDEN PARAYI KONTROL ALTINA ALAMIYOR

Londra eskiden göç etmiş şehrin doğusuna yerleşmiş Türk kökenli insanlarla, yeni göç etmiş zengin Türkiyeli insanların bir potporisi haline geldi… Son dönemde gelen insanların önemli bir kısmı ekonomik olarak da güçlü insanlar ve giderek bu rakam artıyor…

Bugün hükümet değişik ekonomi politikalarıyla yastık altındakini parayı çıkarmaya çalışıyor, ancak yurt dışına giden parayı kontrol altına alamıyor. Son altı ayda gelen iş adamının haddi hesabı yok, bunların hepsi büyük iş adamları…

Türkiye’nin paraya bu kadar ihtiyaç duyduğu dönemde, hazinenin kasasının tamtakır olduğu bir dönemde paranın ve sermayenin Türkiye’den bu kadar korkması düşündürücü… Hükümet buna dikkat etmeli!

 

SİYASETE DÖNECEK Mİ? ÜLKEM İHTİYAÇ DUYARSA HİZMETKARI OLURUM

Aslında bunu sahaya iniyor gibi değerlendirmek doğru olmaz… mesleğime devam ediyorum. Ancak bu rahatlık içerisinde duramam ben… ülkem için içim acıyor, ülkem için üzüntü duyuyorum.  Ve bir tecrübem, bilgim öngörüm, vizyonum varsa insanımla bunu paylaşmak benim için bir sorumluluk…

Şu an gündemimde siyaset yok, ben bir hekimim. Sosyal platformlarda insanlarla deneyimimi paylaşıyorum. Bu olmayacak anlamına da gelmez, ülkem bana ihtiyaç duyarsa, ben bugün İngiltere de bu düzeni bırakır ülkemin hizmetkarı olurum.

 

ERDOĞAN BİZE DEDİKİ: BENİM İLE MİSİNİZ PERİNÇEK İLE Mİ?

Tezkereden hemen önce sayın Erdoğan gizli basına kapalı bir toplantı yaptı tüm Milletvekillerini topladı ve eğer bu tezkere geçmezse biz memur maaşlarını ödeyemeyiz, siz benimle mi beraber olacaksınız Doğu Perinçek ile mi beraber olacaksınız diye çok sert bir açıklama yaptı. Tabi şimdi bu gelinen noktayı hepiniz çok yakından biliyorsunuz Aynen böyle dedi dilerseniz o toplantıya katılan başka eski Milletvekillerinden teyit edebilirsiniz. Bugün koalisyonun bir parçası haline geldi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA