Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 14-01-2022 12:12

Gelecek Partili Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın, YSK üyelerine yönelik sözleri sebebiyle soruşturma başlattı.

Gelecek Partili Özdağ hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu’nun sorularını cevaplarken YSK üyeleri hakkında sarf ettiği bazı sözleri sebebiyle ‘heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlarından re’sen soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Selçuk Özdağ ne demişti?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu’nun, cumhurbaşkanı seçiminin zamanında yapılması hālinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olup olamayacağına dair sorularını da cevaplamıştı.

Anayasaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3. Kez aday olamayacağını söyleyen Özdağ, “Bazı partilerin liderleri YSK başvuruyu kabul eder diyorlar. Kabul ederse tavrınız ne olur?” sorusu üzerine şunları söylemişti:

“Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz”

“Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu Bingöl’de size verdiği demeçte, ‘Zamanında yapılacak seçimde Erdoğan 3. kez aday olamaz’ diye net tavır koydu. Bu mesaj ve tavır elbette YSK üyelerine de önemli bir mesajdır. Zamanında yapılacak seçimde Erdoğan’ın 3. kez aday olmak için başvuracağını hiç sanmıyorum. Diyelim ki başvurdu ve diyelim ki YSK bu başvuruyu kabul etti. Biz de Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA