GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-10-2019 04:16

Dış tehditlere karşı liderler tek vücut oldu

Siyasî parti liderleri, yayınladıkları mesajlarla, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin uluslararası hukuka dayanarak, terör tehdidine karşı Suriye’nin kuzeydoğusuna / Fırat’ın doğusuna başlattığı “Barış Pınarı Harekâtı”na desteklerini bildirdiler.

Dış tehditlere karşı liderler tek vücut oldu

İşte devlet adamlarının ve siyasî parti liderlerinin “Barış Pınarı Harekâtı” mesajları:

Recep Tayyip Erdoğan (Cumhurbaşkanı / AK Parti Genel Başkanı)

“Türk Silahlı Kuvvetleri’mizi Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmıştır. 

Amacımız, güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekâtı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz.

Oluşturacağımız Güvenli Bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız.

Abdullah Gül (11. Cumhurbaşkanı)

“Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan harekâtı yürüten kahraman ordumuzun görevini başarıyla icra edip Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah’tan dilerim. Bölgemizde tesis edilecek barışın kalıcılığının, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasî birliği esas alınarak, büyük güçlerin küresel hesap ve çıkarlarından bağımsız bir şekilde yürütülecek diplomasiyle sağlanabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.”

Ahmet Davutoğlu (64. TC Hükümeti Başbakanı)

“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin  Barış Pınarı Harekâtı’nın bölgeye istikrar, güvenlik ve huzur getirmesini diliyorum. Türkiye PKK/YPG ve DEAŞ’ın terör tehditlerine karşı kendini korumak için her türlü adımı uluslararası meşruiyet içinde atma hakkına sahiptir. Umuyorum ki bu operasyon, Suriye’deki kardeşlerimize de barış ve güven getirecektir. Allah harekâta katılan tüm askerlerimizin yardımcısı olsun.”

Kemal Kılıçdaroğlu (CHP Genel Başkanı)

“Dualarımız, kahraman askerlerimizin burnu dahi kanamadan Barış Pınarı Harekâtı’nın bir an önce başarılı bir şekilde tamamlanması için… Allah, evlatlarımızı korusun; Allah, evlatlarımızı muzaffer eylesin.”

Devlet Bahçeli (MHP Genel Başkanı)

“Milliyetçi Hareket Partisi Barış Pınarı Harekâtı’nın yürekten ve tam bir destekle arkasında ve yanındadır. Terör örgütlerinin belinin kırılması, Türkiye’yi kuşatma ve kundaklama niyetine haiz mihrakların oyunlarının bozulması artık kaçınılmaz bir mecburiyettir.”

Meral Akşener (İYİ Parti Genel Başkanı)

“Türk topçusu atışa başladığında herkes susar. Ve Yahya Kemal der ki;

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi
Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi
Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın
Galib et; çünkü bu son ordusudur İslâm’ın

Allah, askerlerimizin ayağını taşa değdirmesin!”

Temel Karamollaoğlu (Saadet Partisi Genel Başkanı)

“Ordumuza başarı, devletimize feraset ve dirayet diliyorum. Mehmetçiklerimizin sağ salim yurdumuza dönmesini ve bir an evvel coğrafyamızda huzurun hakim olmasını temenni ediyorum. Allah yardımcımız olsun.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA