Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 18-01-2022 10:54   Güncelleme : 18-01-2022 11:11

Karaduman'dan Bakan Yanık'a soru önergesi

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman, geçtiğimiz günlerde Mart ayından itibaren doğalgaz faturası destek ödemelerin başlayacağını açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a neden Mart ayı diyerek, cevaplaması isteğiyle soru önergesi verdi.

Karaduman'dan Bakan Yanık'a soru önergesi

Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayı itibariyle hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arası doğalgaz fatura desteği verileceğini açıklamıştı.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, “Doğalgaza zamlar alelacele yapılırken, yardımların ise Mart ayında yapılacak olmasının sebebi hikmeti nedir sayın bakan?” diyerek Yanık’a soru önergesi verdi.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın soru önergesi şu şekilde:

Geçtiğimiz günlerde yaptığınız açıklamada; mart ayından itibaren doğalgaz faturası destek ödemelerinin başlayacağı, hane başına yıllık devasa yardım yapılacağı ve bu devasa rakamın ise 450-1150 TL arası olacağını ifade ettiniz. Açıklamanızda bu kapsamda hedefin 4 milyon muhtaç aileye ulaşmak olduğunu söylediniz.

Bu bağlamda;

1.      Son zamlarla birlikte ödenemez boyutlara ulaşan doğalgaz faturalarına yardım için kış mevsiminin bitmesini mi bekliyorsunuz?

2.      Doğalgaza zamların hemen acil, yardımın ise mart ayında yapılmasının sebebi nedir? Bu uygulama ile vermeye çalıştığınız mesaj nedir?

3.      4 milyon muhtaç aileye ulaşacağız diyorsunuz, sayısı hızla artan yardıma muhtaç yoksulluğu azaltmak için hangi çalışmaları yapıyorsunuz

Resim

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA