Advert
MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 20-01-2022 14:38

Tek proje ile 4 mahallenin daha yağmur suyu sorunu çözüldü

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Zeydan Karalar, Adana’nın kronikleşmiş problemlerini teker teker ortadan kaldırıyor.

Tek proje ile 4 mahallenin daha yağmur suyu sorunu çözüldü

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından gerçekleştirilen ve 4 mahallenin yağmur suyu problemini ortadan kaldıracak yağmur suyu projesinin çalışmalarını yerinde inceleyerek ASKİ personelinden bilgi aldı.

Uzun yılların sorunu ortadan kaldırılıyor

Uzun yılların sorunu olan ve yağışların yoğun yaşandığı günlerde vatandaşı mağdur eden su baskınları, ASKİ’nin hayata geçirdiği başarılı yağmur suyu projeleriyle birlikte ortadan kaldırılıyor. Bir çok noktada yağmur suyu hattı yaparak, kent halkının geçmişte yaşadığı su baskını problemlerini ortadan kaldıran Adana Büyükşehir Belediyesi, son olarak Serinevler, Selahattin Eyyubi, Tahsilli ve Dadaloğlu mahallelerinde kuvvetli yağışlarda oluşan su birikintilerine son verecek projeyi hayata geçiriyor.

Kuvvetli yağışlar Adana’da sorun olmaktan çıkıyor

Çalışmaları yerinde inceleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar;  ‘’Geçen sene Serinevler, Selahattin Eyyubi, Tahsilli ve Dadaloğlu mahallelerinde oluşan su birikintisi görüntüleri inşallah bundan sonra yaşanmayacak. 2 bin 800 metrelik  hat inşa edildi. Kuvvetli yağmurlar Adana’da çok büyük sorun olmaktan çıkıyor. Adana’ya hayırlı olsun’’ dedi.

2800 metre uzunluğunda hat inşa edildi

Proje kapsamında inşa edilen 2800 metre uzunluğundaki yağmur suyu hattı boyunca 1400 mm çapında boruların döşemesi yapıldı. Hat yapımının sona ermesiyle birlikte söz konusu bölgelerdeki su baskınları ortadan kaldırılıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA