Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-10-2019 04:19   Güncelleme : 13-10-2019 05:38

Amerikalı McGurk: Hevin Halef’in öldürülmesi savaş suçudur

ABD’nin IŞİD’le Mücadele eski Özel Temsilcisi Brett McGurk, “PYD’nin Suriye’deki 2 numaralı ismi” olarak nitelendirilen Hevin Halef’in öldürülmesinin bir “savaş suçu” olduğunu iddia etti.

Amerikalı McGurk: Hevin Halef’in öldürülmesi savaş suçudur

Yeni Şafak’ın haberini iktibas ederek yorum yaptı

Yeni Şafak gazetesi, “Örgüte üst düzey darbe: PYD’nin Suriye’deki 2 numaralı ismi Hevin Halef etkisiz hale getirildi” başlıklı haberinde, “Terör örgütü PYD’nin Suriye’deki siyasi uzantılarından Suriye’nin Geleceği Partisi’nin Genel Sekreteri Hevin Halef, başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirildi” diye yazdı.

McGurk: Bu bir savaş suçu

ABD’nin IŞİD’le Mücadele eski Özel Temsilcisi Brett McGurk, twitter sayfasında Yeni Şafak’ın haberini iktibas ederek, şu değerlendirmede bulundu:

“Türk devlet destekli medya, Arapları, Hıristiyanları ve Kürtleri birleştirmeye çalışan 35 yaşında silahsız bir kadının Kuzey Suriye’de ‘etkisiz hale getirilmesi’ni ‘başarılı bir operasyon’ olarak kutluyor. Hevrin Khalef’in aracından sürüklenerek dışarı çıkarıldıktan sonra öldürüldüğü belirtiliyor. Bu bir savaş suçudur.”

Yeni Şafak: McGurk tam bir terörist

Yeni Şafak gazetesi ise, McGurk’un yorumunun ardından bu günkü nüshasının birinci sayfasında, “McGurk tam bir terörist” başlıklı bir haber yayınladı. Haberin birinci sayfa özetinde şu ifadeler kullanıldı:

“ABD’nin DEAŞ’la Mücadele Özel Temsilcisi olduğu dönemde PKK’nın hamiliğini yapan Brett McGurk, Barış Pınarı Harekâtı’nı hazmedemedi.

McGurk, Washington’u Türkiye’ye karşı kışkırtmak için TSK’nın ABD üssünü vurduğu yalanını yaydı. McGurk, “Türkiye, tüm lokasyonlarımızın bilgisine ayrıntılı şekilde sahip. Bu, yanlışlıkla değildi” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA