GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-10-2019 16:41   Güncelleme : 13-10-2019 18:00

Erdoğan: En büyük desteği Suriye Kürtlerinden alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda Rasulayn şehir merkezi ve 4 köy kontrol altına alınmıştır. Tel Abyad tarafından da 17 köy kontrol altına alınmış, şehir merkezi iki taraftan kuşatılmıştır” dedi.

Erdoğan: En büyük desteği Suriye Kürtlerinden alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde yürütülen harekâtın Kürtleri hedef alması gibi bir durumun asla söz konusu olmadığını belirterek, “Tam tersine bu operasyonda en büyük desteği Suriye Kürtlerinden alıyoruz. Altını çizerek ifade etmem gerekirse, biz Kürtlere değil, PKK, onun yan kuruluşları durumunda PYD/YPG’ye karşı operasyon yapıyoruz.” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde gazete, televizyon ve ajansların yöneticileriyle bir araya geldi.

5. gününe giren Barış Pınarı Harekâtı konusunda açıklama Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî harekâtı başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyledi.

Rasulayn ve 4 köy, Tel Abyad’da 17 köy kontrol altında

Suriye Milli Ordusu’nun (ÖSO) da gerçekten kahramanca bir mücadeleyle terör örgütünün yerleşim yerlerinden temizlenmesinde büyük başarılar gösterdiğini aktaran Erdoğan, “Bölücü terör örgütü, Amerika tarafından 30 bin kamyonluk silah, mühimmat ve araç gereç teçhiz edilmiş olmasına rağmen ciddi bir direniş ortaya koyamamıştır. En son geçen hafta 400 kamyon daha gelmek suretiyle, araç, gereç silah vesaire bunlarla beraber ve tabii bizler bunların bir kısmını da ele geçiriyoruz. Ele geçirdikçe de neler oluyor bunu da görüyoruz. Özellikle şu anda Rasulayn şehir merkezi ve 4 köy kontrol altına alınmıştır. Tel Abyad tarafından da 17 köy kontrol altına alınmış, şehir merkezi iki taraftan kuşatılmıştır.” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA