GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-10-2019 05:22

Savunma Sanayisi Başkanı Demir: Silah ambargoları bizi etkilemez

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bazı ülkelerin Türkiye’ye silah ihracatını yasaklamalarının Türkiye’yi etkilemeyeceğini, gerekli tedbirleri aldıklarını ifade etti.

Savunma Sanayisi Başkanı Demir: Silah ambargoları bizi etkilemez

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, bazı ülkelerin Türkiye’ye silah ihracatını yasaklamaları konusunda değerlendirmede bulundu. Demir, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Bugünlerde Türkiye'nin kararlı duruşu karşısında bazı ülkelerden gelen ambargo, silah satış yasağı gibi kararlar bizi etkilemeyecektir. Bunlarla ilgili analizlerimizi yaptık, alternatif kaynak ve yerli üretim gibi konular da dahil gerekli tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz.

Bu operasyon (Barış Pınarı Harekâtı) ve bazı ülkelerden gelen bu sesler, savunma sanayisinde son yıllardaki yerlileştirme çalışmalarımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Biz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, haklı olduğumuz bu yoldan dönmeyecek, tam bağımsız savunma sanayisi yolunda bütün engellemelere rağmen kararlı bir şekilde ilerleyeceğiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA