SİYASET
Giriş Tarihi : 17-10-2019 11:31

Albayrak: Akşener’in tuhaf bir sözü üzerine…

Karar gazetesi yazarı Albayrak, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Daha önce devleti hendeklerden çıkarıp alan Türk ordusu şimdi de devleti yanlış dış politikalardan alıp çıkarmaya çalışıyor” sözüne tepki gösterdi.

Albayrak: Akşener’in tuhaf bir sözü üzerine…

Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Akşener’in “tuhaf” bulduğu cümlesini eleştirirken, “Türk ordusu, hükümetin talimatı doğrultusunda hareket etmiyor mu?” diye sordu.

Albayrak, “Akşener’in tuhaf bir sözü üzerine” başlıklı yazısında, eleştirisini şöyle dile getirdi:

“İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin olarak “Daha önce devleti hendeklerden çıkarıp alan Türk ordusu şimdi de devleti yanlış dış politikalardan alıp çıkarmaya çalışıyor” dedi. Çok ilginç.

Türk ordusu, devletten bağımsız bir irade mi sergiliyor? Kendi kafasına göre re’sen mi müdahale ediyor gidişata? Devlete rağmen mi çıkardı devleti hendeklerden? Barış Pınarı Harekâtı’nı da devletten bağımsız bir iradeyle mi gerçekleştiriyor? Devletin politikası dahilinde, cumhurbaşkanının komutası altında, hükümetin talimatı doğrultusunda hareket etmiyor mu Türk ordusu? Akşener’in mezkûr cümlesi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hükümet üstü ve dahî devlet üstü bir konumda olduğu eski zamanlarda tabii karşılanabilirdi, ama günümüzde fena halde anakronik kaçıyor.

Anakronikliği bir yana, Çözüm Süreci’ne ve Suriye meselesinin seyrüseferine çarpık bir bakışı yansıtması bakımından da bence sorunlu bir cümle.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA