Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 24-08-2019 18:06   Güncelleme : 24-08-2019 22:42

Bekaroğlu’ndan Davutoğlu’na: Haydi çıkın açıklayın

CHP İstanbul Milletvekili Bekaroğlu, “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa, birçok insan, insan yüzüne çıkamaz” diyen Davutoğlu’na çağrıda bulundu: “Haydi Sayın Davutoğlu, çıkın açıklayın.”

Bekaroğlu’ndan Davutoğlu’na: Haydi çıkın açıklayın

Yeni parti kurma hazırlığında olan 64. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sakarya Dostları Platformu’nun programında yaptığı konuşmada, “Şimdi sorma vakti bizde. Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa, birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler, insan yüzüne çıkamazlar. Açık söylüyorum. Neden mi? Gelin, hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim, en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri, 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” demişti.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, twitter sayfasında Davutoğlu’na şu çağrıda bulundu:

“Haydi Sayın Davutoğlu, çıkın açıklayın, 7 Haziran 1 Kasım arası neler oldu, hangi suçlar işlendi, açıklayın... Failleri insan yüzüne çıkamasınlar, cezalandırılsınlar... Haydi yapın bu iyiliği bu ülkeye!”

 

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ise mesajında, “Davutoğlu ne diyor? Anılan dönemde kendisi başbakandı. Ne oldu ise sorumluluğu paylaşıyordu. Ne oldu Sayın Davutoğlu? Kim ne yaptı? Neden insan içine çıkamaz? Tarihin yazmasını beklemeyelim. Siz söyleyin” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan ne açıklayacak?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 18’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ATO Congresium’da düzenlenen törende yaptığı konuşmada, şöyle söylemişti:

“Hafıza kayıtlarımızın içinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımızı şimdiden burada söylüyorum. Bu kayıtların içerisinde çok şeyler var. ‘Kim kimdir’ bunları milletimizin bilmesi lazım.” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA