SİYASET
Giriş Tarihi : 18-10-2019 18:35   Güncelleme : 18-10-2019 18:45

“Ahlâksız mektubun cevapsız bırakılması kabul edilemez”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, terör örgütlerinin Suriye’nin kuzeydoğusundan çekilecek olmalarını önemli bir gelişme olarak gördüklerini ancak ABD Başkanı Trump’ın ahlâksız ifadelerle dolu mektubunun cevapsız bırakılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

“Ahlâksız mektubun cevapsız bırakılması kabul edilemez”

Barış Pınarı Harekâtı’nın ardından Fırat’ın doğusuna dair yaşanan son gelişmeleri twitter sayfasında değerlendiren Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Barış Pınarı Harekâtı’nın 5 gün içinde atılacak adımlara göre şekillenecek olmasını ve bu süreçte terör örgütünün Türkiye’nin kontrol ettiği alanın arkasına çekilecek olmasını şu an için önemli bir gelişme olarak görüyoruz.

Trump’ın kendi karakterini ortaya koyan ahlâksız ve edepsizce ifadelerle dolu mektubuna mütekabiliyet esasları çerçevesinde cevap verilmemesi ise kabul edilemez bir durumdur.

Bu çerçevede değerlendirdiğimiz zaman bundan sonraki süreç için bölgede huzurun tesis edilmesi açısından, bölge ülkelerinin bir araya gelmesi ve kendi problemlerimizi kendi içimizde çözmemiz gerektiği açık bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA