Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-10-2019 20:55

“Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmekten memnunum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’la yaptığı telefon görüşmesi hakkında bilgi verdi. Erdoğan, “Köklü ve sağlam temellere dayanan Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmek için attığımız karşılıklı adımlardan duyduğum memnuniyeti kendileriyle paylaştım” dedi.

“Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmekten memnunum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gün ABD Başkanı Donald Trump’la telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, telefon görüşmesinin muhtevası hakkında twitter satfasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“ABD Başkanı Sayın  Donald Trump ile gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesinde ikili meselelerin yanı sıra Fırat’ın doğusunda kurulması planlanan güvenli bölge hakkında fikir alışverişinde bulunduk.

Görüşmemizde köklü ve sağlam temellere dayanan Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmek için attığımız karşılıklı adımlardan duyduğum memnuniyeti kendileriyle paylaştım.

Başta Suriye’nin kuzeyinde tesis edeceğimiz Güvenli Bölge çalışmaları olmak üzere, bölgemizin huzur, refah ve istikrara kavuşması için ortak çabalarımızın sürmesini temenni ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA