Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2022 16:29

DEVA Partili Ekmen: Altılı masa mutabakatına ve ortak aday anlayışına bağlıyız

​​​​​​​Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, “Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır” açıklamasının yankıları sürerken TV5’ten Hasan Basri Akdemir’in sorularını cevapladı.

DEVA Partili Ekmen: Altılı masa mutabakatına ve ortak aday anlayışına bağlıyız

Akdemir: Sayın Babacan’ın açıklamalarının sebebi ne?

Ekmen: Bunun özü, trol düzeninin ve havuz medyasının “Gidip CHP listelerinden seçime girecekler, bunların kendilerine dair bir iddiaları yok. CHP listelerine angaje alacaklar” söylemine karşı bir cevaptır.

Akdemir: 6’lı masa dağılıyor gibi bir algıya dönüştürmek isteyenler var. Gerçeği yansıtıyor mu?

Ekmen: Zaten Ali Bey geçen toplantıda parti içerisinde bu konunun olgunlaştığını ama bir karara dönüşeceğini, yakında böyle bir açıklama yapabileceğini söylemiş. Biz, öğlen bütün partilerdeki muhataplarımıza bu açıklamayı saat 14:00'te yapacağımızı söyledik. Seçmenin hangi formüle daha yatkın olacağı anlaşılsın, o formülü hayata hep beraber geçirelim. Altılı masa mutabakatına bağlıyız, ortak aday anlayışına bağlıyız. Tüm iş birliği ve İttifak alternatiflerine açığız. Kendi logomuzu pusulada koymak tek şartımız.

Akdemir: 3. İttifak, Millet İttifakı vesaire birçok formül konuşuluyor. Bu karar nasıl etki edecek?

Ekmen: 2018’de Saadet Partisi kendi logosuyla seçime girdi ve Millet İttifakı’nın bir parçasıydı. Bu açıdan partilerin kendi kimliklerini ve kişiliklerini koruma kaygısı güçlü bir şekilde hissedilmeli.

TV5 Programcısı Akdemir, Mehmet Emin Ekmen ile görüşmesinden sonra TV5.com.tr için yaptığı değerlendirmede, “Benim anladığım kadarıyla ve aldığım izlenimlerde DEVA Partisi yine 6 liderin mutabık kalacağı bir formül olarak altılı ittifak içerisinde de kararsız AK Parti seçmenine hitap edebileceğini düşünürse, üçüncü bir ittifak formülüne de açık. DEVA Partisi’nin tek şartı, seçimlerde kendi logosuyla yer alması. 6’lı masanın bugüne kadar verdiği sözlere bağlılıkları belli, buna cumhurbaşkanlığı konusu da dahil.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA