Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-05-2022 22:59   Güncelleme : 12-05-2022 23:11

Ankara Üniversitesi'nde “İnek Bayramı” ahlaksızlığına AGD’den cevap

Ankara Üniversitesi öğrencilerden İslami değerlerin alaya alındığı “İnek Bayramı" etkinliğine Anadolu Gençlik Derneği’nden cevap gecikmedi.

Ankara Üniversitesi'nde “İnek Bayramı” ahlaksızlığına AGD’den cevap

Anadolu Gençlik Derneği Ankara Üniversitesi twitter hesabından yapılan açıklama şı şekilde:

İnek Bayramı Adı Altında Yapılan Ahlaksızlık İçin Bildirimizdir!

Anadolu Gençlik Derneği Ankara Üniversitesi Komisyonu olarak, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) sünnetine sıkı sıkıya bağlı, İslam'in her bir değerini üstlenmemiz gereken imani bir sorumluluk olarak gören ve İslam'ın tüm değerlerini ne pahasına olursa olsun müdafaa etmeyi göze alan, inanmış gençler olarak bu açıklamayı yaparken de manevî değerlerimizden başka bir gayeyi gözetmediğimizin bilinmesini isteriz.

Bu bağlamda Siyasal Bilgiler Fakültemizde İnek Bayramı Adı Altında yapılan hadsizliği, tüm uyarılara ve verilen sözlere rağmen gerçekleştiren öğrenci kisvesindeki ahlaksızları şiddetle kınıyoruz. İnsanların dini hassasiyetlerini alaya alan, küçük düşürmeyi amaçlayan ve bunu eğlence olarak sunanlar bilmelidir ki; alay ettikleri değerler "Hakkıdır Hakka tapan milletimin istiklal" şuuru ile milletin kalbinde kıyamete kadar yer bulacaktır. Bu ahlaksızlığın müsebbipleri ise milletimizin vicdaninda ve tarih önünde lanetle hatırlanacaktır.

Her firsatta fikir ve inanç hürriyeti üzerinden milletimizin değerlerini aşağılamayı görev edinen ancak inanç hürriyeti ile inançlara saygının birbirinden ayrılmaz iki değer olduğundan habersiz olan bu topluluğun kinanmaktan öte kanunlar çerçevesinde cezalandırılmasının da bir mecburiyet olduğunu ifade ediyoruz. Bu mecburiyetin yerine getirilmesinin de tarihi bir sorumluluk olarak yetki sahibi kişilerin görevleri olduğunu ilan ediyoruz.

"Allah'in nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Ama inkarcılar istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır." Saff/8

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA