Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-05-2022 16:45   Güncelleme : 13-05-2022 17:49

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a SADAT soruları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a SADAT'la ilgili bir dizi soru sordu: "Karanlık odaklar var demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde?"

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a SADAT soruları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, seçim güvenliğinin ne pahasına olursa olsun sağlanacağını söyleyerek Erdoğan'a bir dizi soru sordu.

'SADAT paramiliter bir kurum'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı sonrası 'sürpriz' bir ziyaret gerçekleştireceği duyurulmuştu. Kılıçdaroğlu, SADAT'ın önüne geldi ve basın açıklaması yaptı. Ardından Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından açıklamalarda bulunarak, "SADAT bir paramiliter kurum. Yani işleri suikastçı, provokatör ve terörist yetiştirmek. Erdoğan kaçakları da ülkeye bu kafayla soktu. Başka ülkelerin camilerinde bu paramiliter kafayla namaz kılacaktı, ne oldu? 8 milyon sığınmacı Türkiye’nin cenaze namazını kılmaya çalışıyor" dedi.

'Mafyacıklara sesleniyorum'

"Erdoğan al şu paramiliter artıklarını, ne yaparsan yap" diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Seçim yaklaştıkça zulmünü artırma niyetindesin biliyorum. SADAT’tan da medet umuyorsan bil ki her türlü pisliğe karışmış bu zorbalardan zerre korkuyorsak namerdiz! Erdoğan şunu sakın aklından çıkarma. Muhalefet yüreklidir. Muhalefet cesurdur. Muhalefet Türkiye’dir. Buradan mafyacıklara da sesleniyorum. Size de sokaklarımızı teslim etmeyeceğiz."

Erdoğan'a sorular

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir dizi soru da sordu: "Siyasi cinayetler demiştim. Karanlık odaklar var demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde? Kimler hangi hedefler için devreye girecek? Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Bil. Öyle heveslere girişme. Ve son olarak halkımız, bu seçim olacak. Seçim güvenliği ne pahasına olursa olsun sağlanacak. Sizler sandığa gidip rahatça oyunuzu vereceksiniz. CHP var. 100 yıldır buradayız. Merak etmeyin."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA