Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-10-2019 09:16   Güncelleme : 22-10-2019 09:37

Perinçek: Güvenli Bölge PKK’yı bitirmez, süpürür

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, “Bu harekâtın hedefi süpürmek olamaz; bu harekâtın hedefi, PKK’yı bitirmek olmalıdır. Güvenli Bölge, o süpürmeye denk düşüyor” dedi.

Perinçek: Güvenli Bölge PKK’yı bitirmez, süpürür

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da yayınlanan “Çıkış Yolu” programında Suriye meselesini ve Barış Pınarı Harekâtı’nı değerlendirdi.

Barış Pınarı Harekâtı’yla Amerika’nın Türkiye’ye teslim olduğunu ileri süren Perinçek, ancak bu işin bitmediğini belirterek, şöyle konuştu:

“PKK, imha edilmedi henüz. Süpürdük ama bitirmedik. Onun için bu harekât başladığı zaman Vatan Partisi olarak gündeme şu konuyu getirdik: Dedik ki, ‘harekâtın hedefi doğru saptanmalı. Bu harekâtın hedefi süpürmek olamaz; bu harekâtın hedefi, PKK’yı bitirmek olmalıdır. Güvenli Bölge, o süpürmeye denk düşüyor. Ben bir bölge kuruyorum, 32 kilometre; onun altına PKK’yı süpürüyorum; ama bitirmiyorum. Evet, PKK’ya ağır darbeler vuruyorum ama bitmiyor. Bitmek ne demek? Karşı tarafın savaş iradesini tamamen bitirmek, beyaz bayrak çektirmek.”

6-11 Kasım arasında Kırım’da olacağız

PKK’nın bitirilmesi için Türkiye’nin Suriye, Rusya, Irak ve İran’la iş birliği yapması gerektiğini belirten Perinçek, “Şimdi önümüzdeki gündem budur” dedi.

Perinçek, Rusya’nın Suriye meselesine dair önerilerini 12 madde halinde yazılı hale getirdiğini ve bu metni hem Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hem de geçen perşembe günü kendilerine de gönderdiğini kaydetti.

Türkiye, Rusya, Suriye, İran ve Irak’ın dost kuvvetler olarak bir cephe oluşturduklarını ileri süren Perinçek, “Aslında bu cephe, ta kırımdan başlıyor. 6-11 Kasım arasında Kırım Cumhurbaşkanının davetlisi olarak Kırım’a da gidiyoruz. Kırım’da yapacağım konuşmada da belirteceğim bunu” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA