GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-10-2019 00:09   Güncelleme : 25-10-2019 00:39

“Terörist olacak kadar tehlikeli, şehit olacak kadar vatansever”

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman, KHK ile polislikten atıldıktan sonra askerlik vazifesini yaparken şehit düşen Zekeriya Altunok’un yetim kalan çocuğu üzerinden, ülkede yaşanan KHK dramına dikkat çekti.

“Terörist olacak kadar tehlikeli, şehit olacak kadar vatansever”

Bu fotoğrafa iyi bakınız

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, KHK ile polis memurluğu görevinden atıldıktan sonra askerlik vazifesini yaparken şehit düşen Zekeriya Altunok’un durumunu TBMM’de değerlendirdi. Karaduman, şöyle konuştu:

“Bu fotoğrafa iyi bakınız. Bu fotoğrafta gördüğünüz masum bakışlı çocuk, babası polis memuruyken KHK ile ihraç edilen, daha sonrasında askerlik vazifesini yerine getirirken şehit olan, kısa bir süre içerisinde “terörist” kabul edilecek kadar “tehlikeli”, “şehit” düşecek kadar “vatansever” olan Burak Zekeriya Altunok’un yaşadığı zulmü anlatan çocuklarının bakışıdır. Bu fotoğraf, iktidarda kalmak pahasına insanların hayatını mahveden, adaletsizliğin ve ahlâk tanımazlığın fotoğrafıdır. Zekeriya Altunok şehit olmasaydı, kendisine “terörist” demeye devam mı edecektiniz? Bu fotoğrafı görüp de vicdanı sızlamayanlara, “Biz ne yapıyoruz?” diye sormayanlara şunu hatırlatmak istiyorum: Hesap vereceksiniz. Tarihin önünde olmasa da Allah’ın huzurunda hesap vereceksiniz.”

Ne olmuştu?

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, PKK tarafından düzenlenen roketli saldırıda hayatını kaybeden Zekeriya Altunok’un “FETÖ soruşturması” kapsamında meslekten ihraç edilen ve 16 ay cezaevinde yatan eski bir polis memuru olduğu ortaya çıkmıştı. Altunok, yargılandığı davada beraat etmiş ancak mesleğine dönememişti.

Altunok için düzenlenen cenaze merasimine Altunok’un eşi, iki çocuğu ile birlikte ve polis kıyafetiyle katılmıştı.

Zekeriya Altunok’un cenaze merasimine Vali Şehmus Günaydın, Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Mustafa Aksu, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, askerî ve mülkî erkân ile çok sayıda kişi katılmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA