SİYASET
Giriş Tarihi : 25-10-2019 16:28

Dündar: Yeni partiler kasım ve aralık ayında ilân edilir

Gazeteci Veysi Dündar, yeni parti hazırlıkları yapan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin kuruluşunu kasım ayının ortalarında, Ali Babacan’ın ise kasım ayında kadrosunu, aralık ayında da partisinin kuruluşunu ilân edeceğini ileri sürdü.

Dündar: Yeni partiler kasım ve aralık ayında ilân edilir

TV5’de yayınlanan ve Selim Akduman’ın sunduğu “Perde Arkası” programında gazeteciler Ercan Özcan, Adnan Öksüz ve Veysi Dündar, güncel siyasî konuları değerlendirdiler. Yeni parti hazırlıklarını yakından takip eden Veysi Dündar, kulis bilgilerini aktardı.

Ali Babacan’ın da Ahmet Davutoğlu’nun da yeni parti kurma teşebbüslerinin halk nezdinde karşılık bulduğunu ifade eden Dündar, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde AK Parti teşkilatlarını yeniden şekillendiren kişi olduğu için birkaç adım önde olduğunu ileri sürdü. Dündar, “Çünkü hazır teşkilatı var. 81 ilde örgütlenmiş vaziyette. Dolayısıyla Davutoğlu’nun Babacan’a nazaran daha erken hareket edeceği ve ilânı da dar çerçevede tarih de açıklanmıştı aslında. 31 Ekim filan deniyordu. Bu ne kadar ötelenir bilmiyorum ama herhalde kasım ortalarında ilân edilmiş olur. Babacan noktasında da yine kulis bilgisi olarak söylüyorum; kasım ayı itibarıyla kadro açıklanır ve zannımca aralık ayı itibarıyla da dilekçe İçişleri Bakanlığına sunulur. Böyle bir duyumum var” diye konuştu.

Her iki tarafın da çok iyi çalıştığını, çok iyi görüşmeler yaptığını bildiğini söyleyen Dündar, Davutoğlu’nun AK Parti tabanında oy potansiyeli olduğunu, Babacan’ın ise siyasette yer bulmamış yeni isimlerle gün yüzüne çıkmayı amaçladığını söyledi. Dündar, “Bu noktada da sürpriz isimlerle karşılaşacağız” dedi.

Gazeteci Adnan Öksüz de “Biraz önce bir kulis (bilgisi) geldi; onu ifade edeyim: Ali Babacan, son 200 kişiyle daha görüşecekmiş” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA