GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-10-2019 03:02   Güncelleme : 26-10-2019 03:16

Saadet cinayetinin sanıklarını Metin Feyzioğlu savunacak

31 Mart yerel seçimlerinde Malatya’nın Pütürge ilçesinde oy verme işlemi sırasında Saadet Partili 2 kişiyi öldüren, 1 kişiyi de yaralayan sanıkların avukatlığını Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu üstlendi.

Saadet cinayetinin sanıklarını Metin Feyzioğlu savunacak

Millî Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre, Malatya’nın Pütürge ilçesinde Saadet Partili müşahitleri katlettikleri iddiası ile savcının ayrı ayrı 2 kez müebbet hapis cezası verilmesini talep ettiği sanıkları, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu savunacak.

Karar verilmesi beklenen davaya Feyzioğlu’nun müdahil olması üzerine duruşma, 25 Kasım tarihine ertelendi.

Dava süreci

Malatya’nın Pütürge ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde sandık başında katledilen Saadet Partili amca çocukları Hasan ve İlyas Aktaş’ın katil zanlılarının yargılandığı dava, Kırşehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti.

8 Ekim’de ilk duruşması gerçekleştirilen duruşmanın ikinci duruşması ise dün gerçekleştirildi. Yoğun güvenlik tedbirlerinin alındığı Kırşehir Adliye Sarayı’ndaki duruşmaya sadece müşteki ve sanık avukatları katıldı.

Feyzioğlu müdahil olunca, karar davası ertelendi

Önceki duruşmada savcı mütalâasını açıklarken, dünkü duruşmada ise mahkemenin kararını vermesi bekleniyordu; ancak TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun davaya müdahil olarak AK Parti’li Malatya Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük’ün akrabalarının avukatlığını üstlenmesi üzerine dava, 25 Kasım’a ertelendi.

AK Parti’li Belediye Başkanı Mikail Sülük’ün babası, kardeşi ve akrabaları, Saadet Partili sandık müşahitleri Hasan ve İlyas Aktaş’ı öldürmekle suçlanıyorlar.

Önceki duruşmada mütalâasını açıklayan savcı, AK Parti’li başkanın babası Hacı Sülük, kardeşi Ömer Sülük ve akrabaları Abdulkadir Sülük ile Ömer Sülük (Cebrail oğlu) için iki kez ayrı ayrı müebbet hapis talebinde bulunurken, Celal Kabadayı’nın ise yardım ve yataklıktan cezalandırılmasını talep etti.

Dünkü duruşmada ise mahkemenin karar vermesi beklenirken, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun sanık avukatı olarak davaya müdahil olması üzerine, savunma için ek süre verildi. 25 Kasım’a ertelenen duruşmada Feyzioğlu, cinayet sanıklarını savunacak.

Münevver Karabulut cinayeti davasında da sanığı savunmuştu

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Münevver Karabulut cinayeti davasında da cinayet işlemekle suçlanan Cem Garipoğlu’nun avukatlığını üstlenmişti. O dönemde Feyzioğlu’nun Garipoğlu’nun avukatlığını üstlenmesi büyük tepkilere sebep olmuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA