GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-10-2019 06:14

Erdoğan, toplantıya telefonla katıldı: Ölümü dönüm noktası

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı’na telefon bağlantısı ile katılarak, DEAŞ lideri Bağdadi’nin ölümünü değerlendirdi.

Erdoğan, toplantıya telefonla katıldı: Ölümü dönüm noktası

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, toplantı sırasında Erdoğan’ı telefonla aradı. Telefonla programa katılan Erdoğan, salonu dolduranlara seslenerek hassas bir dönemin içerisinde olduklarını söyledi.

Erdoğan, terör örgütü DEAŞ’ın lideri Bağdadi’nin ölümünü şöyle değerlendirdi:

“Malûmm DEAŞ’ın elebaşı Bağdadi’nin kendisini öldürme haberini aldık. Burada, özellikle gerek DEAŞ gerek PYD/YPG, tüm bunlarla birlikte teröre karşı yapılan mücadelede adeta bugün bir dönüm noktası olmuştur. Stratejik ortaklar, bundan sonraki süreçte aynı hassasiyeti göstererek terör örgütleriyle değil, stratejik ortaklarıyla hareket etmeyi kendilerine gaye edinirlerse inanıyorum ki çok daha isabetli neticeler alınacaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti çalışmaları ve 2023 seçimlerine hazırlık konusunda da şunları söyledi:

“2023, bize farklı neticeler getirmeli”

“Ana kadememizde, kadın kollarımızda, gençlik kollarımızda bundan böyle rehavete kapılma gibi bir durumumuz, lüksümüz olamaz. Çok yoğun bir çalışmanın içerisinde bu kongrelerimizi gerek ilçe, il, kadın ve gençlik kolları ile ana kademe, ardından da büyük kongreye hazırlanmamız ve büyük kongre ile çok güçlü mitinglerle inşallah artık farklı bir çıkış yapmak 2023’e çok daha güçlü bir şekilde hazırlanmamız gerekiyor.

Sormam gereken şey şu; buna hazır mıyız? İnanıyorum ki kapı kapı dolaşmak suretiyle sandık yönetimlerine varıncaya kadar çok ciddi çalışmalar yapmak suretiyle inşallah İzmir’imizde atacağımız adımlar, bize gerek 2023 gerek başkanlık seçimlerinde gerek parlamentoda farklı neticeler getirmeli. Ardından da 2024’te artık İzmir yerel seçimlerini kesinlikle almalıyız. İlçelerde saygı duyulan insanları bulmak suretiyle bu adımları atmamız lâzım. Hiçbir falsoya asla bizim prim vermememiz lâzım. Bizler bu noktada fire vermeden teşkilatı oluşturup, buna göre de teşkilatlarımızla herkesin adeta saygı duyacağı ekiplerle 2023’e emin adımlarla yürümemiz lâzım.

Böyle anlamlı bir günde şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün de bir şehidimiz var malûm. Gazilerimize şifalar temenni ediyorum. Her zaman olduğu gibi sağdan soldan dedikodulara bakmadan, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışıyla bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız’ diyerek yola devam edeceğiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA