SİYASET
Giriş Tarihi : 25-08-2019 23:36   Güncelleme : 25-08-2019 23:40

“İstanbul’un terör örgütüne peşkeş çekilmesine mani olacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da yaşayan Karadenizli kardeşlerim başta olmak üzere tüm hemşehrilerimizle bu aziz şehrin bölücü örgütün destekçilerine peşkeş çekilmesine mani olacağız” dedi.

“İstanbul’un terör örgütüne peşkeş çekilmesine mani olacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’da 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’ndaki toplu açılış töreninde halka hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Diyarbakır, Mardin, Van Büyükşehir Belediyelerinin HDP’li başkanlarının görevlerinden alınıp yerlerine valilerin kayyım olarak atanması konusuna da değinen Erdoğan, hukuksuz olduğu gerekçesiyle tepki gösterilen uygulamaları savundu.

Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz gibi PKK’ya terör örgütü diyemeyen Meclis’teki uzantılarına şehirlerimizde sandıkta gereken dersi verelim. İşte buyurun Diyarbakır, Mardin, Van, buradaki belediye başkanlarını, idarî bir kararla görevden aldık mı? Aldık. Zira benim milletimin alın terinden ödediği vergilerle, oralara gönderilen parayı, kalkıp da Kandil’e, terör örgütlerine gönderenleri hiçbir zaman biz görmemezlikten gelemeyiz. Onları kapıya koyarız. Şu anda koyduk mu? Koyduk; ama CHP çıkıyor, ne diyor? ‘Bu, hak ve özgürlüklere, demokrasiye aykırıdır.’ Bay Kemal, sen bu terör örgütünün mensuplarıyla Ankara’dan İstanbul’a yürüyebilirsin ama bizim bu terör örgütlerinin temsilcileriyle en ufak bir dirsek temasımız olamaz. Cumhurbaşkanı olarak bugüne kadar hiçbir davetime bunları asla davet etmedim, etmem. Çünkü sizler bana bu görevi öyle verdiniz.”

“Lafla peynir gemisi yürümez” atasözünü hatırlatan Erdoğan, isim vermeden, şiddetli sağanak sebebiyle İstanbul’da sel felâketi yaşandığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun şehir dışında tatilde oluşunu eleştirdi.

Erdoğan, şunları söyledi:

“Aşkı ve davası olmayanlar, şehir felaketin pençesinde kıvranırken önceliğini tatile verebilir. İşte, İstanbul bunu yaşadı. Tıpkı Trabzon gibi Fatih’in emaneti olan İstanbul’a hep birlikte sahip çıkacağız. İstanbul’da yaşayan Karadenizli kardeşlerim başta olmak üzere tüm hemşerilerimizle bu aziz şehrin bölücü örgütün destekçilerine peşkeş çekilmesine mani olacağız.”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA