SİYASET
Giriş Tarihi : 29-10-2019 05:16

“Cumhuriyet, emperyalist tahakküme karşı onurlu bir duruştur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Biz, Cumhuriyet’i emperyalist tahakküme karşı kararlı ve onurlu bir duruş, bu coğrafyaya ayrılık tohumları ekmek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik tablosu olarak görüyor ve anlıyoruz” dedi.

“Cumhuriyet, emperyalist tahakküme karşı onurlu bir duruştur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“1. Dünya Savaşı akabinde haritaların yeniden dizayn edildiği, coğrafyamızın emperyalist işgallerle tahakküm altına alınmaya çalışıldığı en zor günlerde, aziz milletimizin istiklâl ve hürriyet aşkı, emperyalizmin planlarını alt üst etmiştir.

İstiklâl mücadelemizin neticesinde ortaya çıkan bu tablo, cumhuriyet ile taçlandırılmıştır. Bu sebeple ‘cumhuriyet’ demek, mevcut dünya düzenine karşı bir duruş sergilemek demektir. Cumhuriyetin altında yatan en derin manâlardan birisi budur.

Cumhuriyetin bir diğer manâsı ise, aziz milletimizin bir ve beraber olması demektir. Nitekim Cumhuriyet’in ilân edildiği şartlar ve tarihî atmosfer açısından bakıldığında, hiçbir ayrıma tabi tutulmaksızın bütün milletimizin bir araya geldiği açık bir şekilde görülmektedir.

Bu sebeple biz, Cumhuriyet’i emperyalist tahakküme karşı kararlı ve onurlu bir duruş, bu coğrafyaya ayrılık tohumları ekmek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik tablosu olarak görüyor ve anlıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl Mücadelemizin isimsiz nice kahramanlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA