DÜNYA
Giriş Tarihi : 30-10-2019 03:39

Hariri istifa etti ama gösteriler devam ediyor

Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri’nin istifasını sunmasına rağmen ülkedeki protestocular meydanlarda gösterilere devam ediyor.

Hariri istifa etti ama gösteriler devam ediyor

Başkent Beyrut’taki Riyad es-Sulh ve Şehitler Meydanında toplanan göstericiler, bağımsız, küçültülmüş, yeni bir teknokrat hükümet kurulana kadar meydanlarda kalmaya devam edeceklerini duyurdu.

Şehitler meydanında toplanan göstericiler, protestoları sembolize eden yumruk şeklinde figürler astı. İstifa ilânı öncesinde protestolara karşı olan Hizbullah ve Emel Hareketi destekçileri tarafından yakılan gösterici çadırları yeniden kuruldu.

Hariri’nin istifası üzerine sevinç gösterileri yükselirken, meydanlarda bulunanlar ülkedeki bütün siyasi kadroların da istifası için sloganlar attılar.

Başbakan Saad el-Hariri, dün öğleden sonra krizin çözümü için gösterilen çabaların çıkmaza girdiği gerekçesiyle istifasını sunmuştu.

Lübnan’da 17 Ekim’de ekonomik durum ve vergilere karşı başlayan protestolar, teknokratlardan oluşan bağımsız, küçültülmüş, yeni bir hükümet talebiyle devam ediyor.

Başbakan Hariri, 21 Ekim’de ekonomik krizi hafifletmek amacıyla bazı kararlar alındığını açıklamış, ancak bu kararlar da protestoları durdurmamıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA