Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 26-08-2019 01:18   Güncelleme : 26-08-2019 01:52

“Açıklayacağım”… “Açıklarsam…” “Açıklıyoruz”…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hafıza kayıtlarımızın içerisindekileri vakti geldiğinde açıklayacağız” ; 64. Başbakan Davutoğlu, “Defterler açılırsa insan içine çıkamazlar” ; Aydınlık gazetesi ise “Davutoğlu’nun tüm suç dosyasını yarın açıklıyoruz” dedi…

“Açıklayacağım”… “Açıklarsam…” “Açıklıyoruz”…
Siyasette “açıklayacağım - açıklarsam - açıkla” polemikleri devam ederken, Aydınlık gazetesi “Açıklıyoruz” dedi.

 

  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hafıza kayıtlarımızın içerisinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağız.
  2. 64. Başbakan Davutoğlu: Defterler açılırsa insan içine çıkamazlar.
  3. Aydınlık gazetesi: Davutoğlu’nun tüm suç dosyasını yarın açıklıyoruz.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 18'inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ATO Congresium'da düzenlenen törende, kimin kim olduğunun anlaşılması için, hafıza kayıtlarındaki bazı bilgileri millete açıklayacağını söylemişti. Erdoğan, şöyle konuşmuştu:

Erdoğan: Açıklayacağım

“Şunu da söyleyeyim, hafıza kayıtlarımızın içerisinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımızı da buradan söylüyorum. Zira bu hafıza kaydının içerisinde çok şeyler var. Yani 'kim kimdir', bunları milletimizin bilmezi lazım. Bilmesi lazım ki yanlış istikamette gitmesin. Vesayet odaklarından terör örgütlerine, uluslararası tetikçilerden içimizdeki mankurtlara pek çok kesimle uğraşmak zorunda kaldık. Hamdolsun ne milletimize verdiğim sözleri aksattık ne de bunlara pabuç bıraktık.”

Davutoğlu: Defterler açılırsa insan içine çıkamazlar

Yeni parti kurma hazırlığında olan 64. Hükümetin Başbakanı Ahmet Davutoğlu da, Sakarya Dostları Platformu’nun programında yaptığı konuşmada, “Şimdi sorma vakti bizde. Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa, birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler, insan yüzüne çıkamazlar. Açık söylüyorum. Neden mi? Gelin, hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim, en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri, 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” diye konuşmuştu.

Bakâroğlu: Haydi açıkla!

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ise, twitter sayfasında Davutoğlu’na şu çağrıda bulunmuştu:

“Haydi Sayın Davutoğlu, çıkın açıklayın, 7 Haziran 1 Kasım arası neler oldu, hangi suçlar işlendi, açıklayın... Failleri insan yüzüne çıkamasınlar, cezalandırılsınlar... Haydi yapın bu iyiliği bu ülkeye!”

Aydınlık: Yarın açıklıyoruz

Erdoğan ve Davutoğlunun ne açıklayacakları merak edilirken, Doğu Perinçek’in genel başkanlığını yaptığı Vatan Partisi’ne yakınlığıyla bilinen Aydınlık gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel, “açıklıyoruz” mesajı yayınladı. Yücel, şahsî twitter sayfasında, “Davutoğlu ‘defterleri’ açamadı. Aydınlık ise onun tüm suç dosyasını yarın ayrıntılarıyla açıklıyor” diye yazdı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA