SİYASET
Giriş Tarihi : 26-08-2019 04:02   Güncelleme : 26-08-2019 04:21

Ahmet Takan: Akar-Soylu rekabeti, yeni kabineyi erteletti mi?

21 Ağustos’ta yayınladığı mesajla Yeniçağ gazetesinden ayrıldığını duyuran eski Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında rekabet yaşandığını ileri sürdü. Takan, “heyecanla beklenen” yeni kabinenin, Akar ile Soylu arasındaki rekabetin yanı sıra, aile içi derin görüş ayrılıkları sebebiyle ertelendiğini ileri sürdü.

Ahmet Takan: Akar-Soylu rekabeti, yeni kabineyi erteletti mi?

Ahmet Takan, şahsî twitter sayfasında şöyle yazdı:

“Ankara, dün heyecanla yeni kabineyi bekledi. Hulusi Akar ile Süleyman Soylu rekabeti, bir de aile içi derin görüş ayrılıkları, yeni kabinenin açıklanmasını erteletmiş olabilir mi? Ankara kaynıyor!”

Okurlarına neden veda etmişti?

“Akar, Perinçekçi subayları biçti”

Yeniçağ gazetesinin eski Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Ahmet Takan, 3 Ağustos’ta yayınlanan “Jandarma Genel Komutanı'na ne teklif edildi?” başlıklı yazısında, “Alınan kararların olumlu yanı: Kestirmeden... TSK içinde ‘Perinçekçiler’ denilen yapının bir bölümü tasfiye edildi. Savunma Bakanı Hulusi Akar, iktidar destekçisi olmasına rağmen bu yapıyı biçti. Eleştirilerimiz saklı kalmak şartıyla kendisi büyük bir tebriki hak etti!..” diye yazmıştı.

 

Bu yazının ardından, hedefindeki kesimden tepkiler alan Takan, 21 Ağustos’ta şu veda mesajını yayınlamıştı:

Gazetenin bekası için…

“Türkiye’de gazeteci olmak da kalmak da zor iştir. Bugüne kadar sadece inandığım değerler uğruna gazetecilik yaptım. ‘Kurumun bekası’ için aranızdan ayrılıyorum. Bir başka mecrada buluşmak ümidiyle!..”

 

Kumpas-Der’den “FETÖ tetikçisi” iması…

Kısa adı Kumpas-Der olan Kumpas Mağdurları Derneği, Takan’ın gazeteden ayrılması üzerine şu mesajı yayınlamıştı:

“Gerçek gazetecilere, onların halkın haber alma özgürlüğüne yönelik çabalarına, çalışmalarına sonuna kadar saygı duyuyoruz ve destekliyoruz. Gizli açık FETÖ tetikçisi kalemşörlerle mücadelemiz devam edecektir.”

 

“Hainlerle biraz da siz uğraşın”

Takan, okuyucularına veda ettiği günün ertesinde ise, “Bundan sonra nerede yazacaksınız?” diye soran okuyucularına twitter’dan verdiği cevapta, “Benden bu kadar. Kamuflajlı milliyetçi / ulusalcı görünen hainlerle biraz da siz uğraşın bakalım. Taşın altına elinizi koymaya var mısınız?” diye yazmıştı.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA