SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2019 06:18   Güncelleme : 05-11-2019 07:09

Davutoğlu, “Bedelsiz arazi kıyağı” iddiasına cevap verdi

Eski Başbakan Davutoğlu, A Haber kanalının Şehir Üniversitesi üzerinden şahsına yönelik “Bedelsiz arazi kıyağı” başlıklı iddiasına karşı, “Devir işlemine imkân sağlayan yasalar da atılan imzalar da değişmemiştir. Değişen, Türkiye’deki hukuk anlayışıdır” dedi.

Davutoğlu, “Bedelsiz arazi kıyağı” iddiasına cevap verdi

Yeni parti kurmaya hazırlanan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kurucuları arasında yer aldığı Şehir Üniversitesi’nin mal varlıklarına tedbir konmasının ardından, A Haber kanalının “Bedelsiz arazi kıyağı” başlıklı haberle şahsına karşı bazı iddialarda bulunması üzerine yazılı açıklama yaptı.

Kurucuları arasında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da bulunduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008 yılında açılan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin bankalardaki bütün varlıklarına Halk Bankası tarafından tedbir konmuştu.

Bu durum, muhalefet çevrelerinde, yeni parti kurmaya hazırlanan Ahmet Davutoğlu’na karşı siyasî sebeplere dayalı malî yaptırım olarak değerlendirilmişti.

“A Haber” isimli televizyon kanalı, Şehir Üniversitesi’nin arazisi hakkında “Bedelsiz arazi kıyağı” başlıklı bir haber yayınladı. Bu yayın üzerine eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yazılı açıklama yaparak iddialara sert tepki gösterdi.

Ahmet Davutoğlu’nun yayımladığı basın açıklaması, şöyle:

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA