GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-11-2019 05:55   Güncelleme : 06-11-2019 06:28

Tahliyelere Cumhurbaşkanı Başdanışmanı da sevinince Metiner kızdı

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik, twitter sayfasında Mehmet Altan’ın beraat edip Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliye edilmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner ise Çevik’e “sözlerine dikkat etmesi” tavsiyesinde bulundu.

Tahliyelere Cumhurbaşkanı Başdanışmanı da sevinince Metiner kızdı

“FETÖ” davalarından yargılanırken daha önce tahliye edilerek tutuksuz olarak yargılanmakta olan gazeteci yazar Mehmet Altan, beraat etti. Yine “FETÖ” davalarından yargılanan gazeteci yazar Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak ise hapis cezasına çarptırılmakla birlikte, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildiler.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, gazeteci İlnur Çevik, yayınladığı iki ayrı tweet ile, beraat ve tahliye kararlarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çevik, bu konudaki ilk tweetinde, “Mehmet Altan beraat etti, çook güzel haber” diye yazdı.

Çevik, ikinci tweetinde ise “Adalet yerini buldu; yargı Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ı suçlu buldu; Mehmet Altan’ı da suçsuz” diye yazdı.

Metiner: Sözlerine dikkat et!

Mehmet Metiner ise, İlnur Çevik’in “çook güzel haber” tweetini retweet ederken, üzerine şöyle yazdı:

“Cumhurbaşkanımızın çevresinde danışman sıfatıyla bulunanların sözlerine dikkat etmeleri gerekir. Kişisel duygularınız ve düşünceleriniz bu kadar önemliyse resmî görevler üstlenmeyin kardeşim! Herkes çok akıllı, bir tek biz mi deliyiz yoksa?”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA