SİYASET
Giriş Tarihi : 06-11-2019 15:14   Güncelleme : 06-11-2019 15:18

Erdoğan: Dindar bir gençlik yetiştirirsek sokakta hırsız görmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dindar bir gençlik yetiştirdikleri takdirde çarşıda, pazarda, sokakta hırsız, tinerci görülmeyeceğini söyledi.

Erdoğan: Dindar bir gençlik yetiştirirsek sokakta hırsız görmeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70. Yıl Kutlama Töreni’nde konuştu. ‘Dindar gençlik yetiştirmek’ konusuna da temas eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bir zamanlar ben, ‘dindar bir gençlik’ dedim, bana İmam Hatipliler bile saldırdı. Geçmişinde İmam Hatip var, ‘Nereden çıktı bu iş? Nereden çıktı bu tespit?’ gibi, sözde köşe yazarı, onlar dahi bana saldırdı. Üstelik de İmam Hatip Mezunu. ‘Dindar bir gençlik istiyoruz, dindar bir gençlik yetiştireceğiz’ dediğim için. Bugün yine aynısını söylüyorum: İnşallah dindar bir gençlik, dindar bir nesil, sizin ellerinizde yetişecek. Bunu başardığımız takdirde, işte çarşıda, sokakta, pazarda, hah, o zaman tinercisini, Allah’ın izniyle görmeyiz. İşte o zaman, hırsızını, Allah’ın izniyle görmeyiz veya minimize ederiz. Alkolikleri görmeyiz. Niye? Çünkü dindar gençlik bilecek ki alkol haramdır. Dolayısıyla yola tevessül etmeyecek ve bu konularda atılacak adımlarla dindar neslin olduğu bir ülkede ben inanıyorum ki tüm manevî değerler, bir anda yüksek bir sıçrama yapacak ve birbirini Allah için seven bir millet ortaya çıkacaktır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA