GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-11-2019 01:34

Birol Aydın: ABD ziyaretinden bir hayır beklemek saflık olur

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım’da ABD’ye yapacağı ziyareti bir Arap atasözü ile değerlendirdi: El mücerreb, lâ yücerreb; daha önce tecrübe edilmiş bir şey, tekrar tecrübe edilmez…

Birol Aydın: ABD ziyaretinden bir hayır beklemek saflık olur

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Kasım’da ABD’ye yapmayı planladığı ziyaretin kesinleştiği dakikalarda HaberTürk’ün canlı yayınında olduğu için, ilk değerlendirmesini bu yayında yaptı.

Birol Aydın, bu konuda şunları kaydetti:

“Her ne olursa olsun, bu ziyaretten de ülkemiz, milletimiz için bir hayrın çıkmasını murad etmek, bu memleketin evlâdı olarak vazifemizdir; bunu talep etmek, bunu ummak… Ama bir de gerçeklik var. Tekrar altını çiziyorum; bakınız Irak’ın işgali, bakınız Afganistan’ın tarumar edilmesi, bakınız Libya’nın hâli, bakınız Suriye’nin hâli, bakınız bölgemizde birtakım örgütlerin palazlanması hâli, bakınız DEAŞ belâsı, bakınız, bakınız, bakınız, bakınız… Bütün bunlar, her ABD’ye geliş gidişten sonra artmıştır, çoğalmıştır. Bizim ülke, millet ve coğrafyamız adına ABD’ye gidiş gelişlerle bir çözüm bulunamamıştır. Buradan da bir şey ummak, çok saflık olur; ama bu ziyareti Sayın Cumhurbaşkanının yapmama gibi bir lüksü de yoktu. ‘El mücerrebu lâ yücerreb’ diyor Arap atasözü; tecrübe edilen şey, tecrübe edilmez.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA