GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-11-2019 08:53

Nihat Genç: IMF ile gizli anlaşma yaptılar

Gazeteci Nihat Genç, dayatmaları kaldıramayan AK Parti iktidarının IMF ile gizli bir anlaşma yaptığını, ardından da tahliyelerin başladığını ileri sürdü. Genç, “Bir yıl sonra sahne çok daha değişecek. Ergenekon kumpası değil de ikinci bir Ergenekon kumpasına benzer şeyler çıkacak” dedi.

Nihat Genç: IMF ile gizli anlaşma yaptılar

Gazeteci Nihat Genç, YouTube kanalı “Veryansın TV”de gündemi değerlendirdi.

Gazeteci Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliye edilmelerine tepki gösteren Nihat Genç, “Amiralleri, yüksek komutanları 4 yıl, 5 yıl, 6 yıl yatırdılar; ama FETÖ’nün operasyonu olan Taraf gazetesinin Genel Yayın Müdürünü ve FETÖ’nün tetikçiliğini yapan on yıllarca, Nazlı Ilıcak’ı 3 yıl yatıramadılar” dedi.

AK Parti iktidarının dayatmaları kaldıramadığını ve yavaş yavaş, ilmik ilmik çözüldüklerini ileri süren Genç, AK Parti medyasının da seslerini çıkartamadıklarını ifade ederek, “Ünlü Devlet Bahçeli’nin twitlerine bakıyoruz, ondan da ses yok. Sözcü’de ses yok, Halk TV’de ses yok. Kimse karşı çıkmıyor yani. Aydınlık gazetesine bakıyoruz, onlar da kafayı karıştırmış durumda. Yani Saray resepsiyonunun ardından yeniden şekillenen, Saray’a biat eden, Saray’a hizmet edenlerin hepsi sus pus durumda. Bu, affedilir bir şey değildir.”

“Güvendiğimiz dağlara kar yağdı; cısçıplak ortada kaldık” diyen Nihat Genç, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir yıl sonra sahne çok daha değişecek. Ergenekon kumpası değil de ikinci bir Ergenekon kumpasına benzer şeyler çıkacak. Söyleyeyim size; aylar önce söyledim, tekrar edeyim yani: Vatansever insanların üstüne gelecekler. Öyle ya da böyle, başka bir şey bulacaklar; çünkü Amerika istiyor bunlardan. Tayyip Erdoğan Bey bir harekâta girişti; harekâta giriştikten sonra dayatmalara karşı duramadı. Sonra IMF ile anlaşma… Gizli bir anlaşma yaptılar IMF ile. Sonra birtakım adamları işte salıvermeye başladılar. Şimdi kıvamına getirmişler. Güle oynaya artık Amerika’sına gidebilir Tayyip Bey’imiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA