SİYASET
Giriş Tarihi : 09-11-2019 22:52

İmamoğlu: Kaftancıoğlu’nun eleştirisine katılmıyorum

İBB Başkanı İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun, seçim kampanyasının yöneticisi Özkan’a yönelik eleştirilerine katılmadığını söyledi. İmamoğlu, “Canan Hanım’ın kendi fikrini beyan etmesine bir şey demiyorum; ancak bulunduğumuz pozisyon itibariyle parti içi yoruma vesile olacak ve partinin bu anlamda etkileneceği bir psikolojik ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum” diye konuştu.

İmamoğlu: Kaftancıoğlu’nun eleştirisine katılmıyorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yıldönümü etkinliklerine davet edildi. Davet edilişinin sebebi, İstanbul ile Berlin’in kardeş şehirler ilân edilmiş olması.

İBB Başkanı İmamoğlu, Berlin ziyareti sırasında Deutsche Welle’nin (DW) Türkçe servisinin sorularını cevapladı.

İmamoğlu, “Seçim kampanyasında danışmanlığınızı yapan Necati Özkan’ın yazdığı ve süreci ele alan “Kahramanın Yolculuğu” adlı kitap, İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından eleştirildi. Siz bu eleştirilere katılıyor musunuz? Siz kitabı nasıl buldunuz?” sorusuna şöyle karşılık verdi:

“Ben, partiyi etkileyecek böyle bir tweet atmam”

“Katılmıyorum, zira kitabı henüz okumadım. Niye katılmıyorum? Kitapta herkes kendi duygularını ortaya koyar. Yarın o dönemi siyasî bir kimlik yazar, kendi duygularıyla yazar. Hatta o duygularını Cumhuriyet Halk Partili birisi yazar, başka türlü görür ve yazar. İyi Parti’li biri yazar, başka türlü görür ve yazar. Bir vatandaş da yazabilir, ailemden biri de yazabilir ya da bir arkadaşım... Şu anda yazan bir profesyonel... Danışmanlığımı yapan bir yol arkadaşım. Kendi meslekî bakış açısıyla bir kitap yazmış olabilir. Dolayısıyla bu kendi fikridir. Buna saygı duymak lâzımdır. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz. Ama tabii ki Canan Hanım’ın kendi fikrini beyan etmesine bir şey demiyorum; ancak bulunduğumuz pozisyon itibariyle parti içi yoruma vesile olacak ve partinin bu anlamda etkileneceği bir psikolojik ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum. Çünkü ben, partimi ya da partili kimlikleri etkileyecek bir konuşmayı ne basın önünde yaparım, ne de tweet atarım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA