SİYASET
Giriş Tarihi : 10-11-2019 19:26   Güncelleme : 10-11-2019 19:40

Cem Uzan: Cumhurbaşkanı olmak için 2 ay içinde dönüyorum

Cem Uzan’ın diğer işlerinin yanı sıra medya patronu olduğu dönemde Star Medya Grubunun Ankara Temsilciliğini yapmış olan gazeteci Sabahattin Önkibar, Cem Uzan’ın kendisini arayarak, cumhurbaşkanı olmak için 2 aya kadar Türkiye’ye döneceğini bildirdiğini söyledi.

Cem Uzan: Cumhurbaşkanı olmak için 2 ay içinde dönüyorum

“Ya cumhurbaşkanı olacağım ya da beni hapse atacaklar”

Kendisini Paris’ten telefonla arayan Cem Uzan’la bir saatten fazla sohbet ettiklerini belirten Önkibar, Uzan’ın kendisine kendisine söylediklerini, YouTube kanalında şöyle dile getirdi:

“2 aya Türkiye’ye dönüyorum ve cumhurbaşkanı olacağım. Cumhurbaşkanı olmak için her şeyi yapacağım. Her meşru yola başvuracağım. Ya cumhurbaşkanı olacağım ya da beni hapse atacaklar. Yıllardır çalıştım, uğraştım, didindim, hazırlandım; Türkiye’ye döneceğim. Tayyip Erdoğan’ın yıkımını tamir edeceğim. Türkiye’yi ayağa kaldıracağım. Türkiye’de bir enerji eksikliği var, bir lider eksikliği var. Ben, bu heyecanı var etmek için Türkiye’ye dönüyorum ve sahalara çıkacağım. Ahaliyle, halkla bütünleşeceğim. Nasıl Genç Parti’yi kurup 1,5 ay içinde milyonlarca oy aldı isem, ben 1 yıl içinde bütün Türkiye’yi kucaklayacağım. Bütün Türkiye’ye hitap edeceğim; ama merkez eksende duracağım. Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Alparslan Türkeş’in temsil ettiği cumhuriyet çizgisinde olacağım. Asla muhafazakâr kesimleri de karşıma almayacağım; ama dini sermaye yapanları, dini siyasete ve ticarete alet edenleri topluma afişe edeceğim”

“Bütün davalardan beraat edeceğim”

Önkibar’ın aktardığına göre Uzan, “Ama siz aranıyorsunuz. Yargıyla problemleriniz var. Gıyaben mahkûm edildiniz” hatırlatması üzerine şu karşılığı verdi:

“Hukuksal bütün hazırlıklarım tamamlandı. Hiçbir sıkıntım yok. Geleceğim, göreceksiniz, tamamından beraat edeceğim. Bütün veriler elimde. Hazırlıklarımı yaptım, meydana çıkacağım.”

“Kimlerin e haltlar işlediğini anlattı”

Önkibar, Uzan’ın “son 30 yılda kimlerin ne haltlar işlediğini, Abdullah Gül ile Erkan Mumcu’nun nasıl susturulduğunu somut veriler ışığında aktardığını” söyledi. Önkibar, bunları da başka bir video yayını ile anlatacağını duyurdu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA