SİYASET
Giriş Tarihi : 13-11-2019 06:28

“Erdoğan, memleketin şanına şerefine gölge düşürdü”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Trump tarafından kendisine gönderilen skandal mektup hakkında “Sayın Trump’a takdim edeceğim” sözüne tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “takdim” kelimesinin bir üst makama, bir büyüğe arz etmek anlamına geldiğini belirterek, “Eğer sen bu mektubu ‘Trump’a takdim edeceğim’ diye gideceksen senin bu memlekette yerin de yoktur, bu memlekete faydan da yoktur” dedi.

“Erdoğan, memleketin şanına şerefine gölge düşürdü”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, gündemdeki siyasî konuları değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Trump tarafından kendisine gönderilen skandal mektup hakkında “Sayın Trump’a takdim edeceğim” sözüne tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, ‘takdim’ kelimesinin bir üst makama, bir büyüğe arz etmek anlamına geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Erdoğan, ‘Türk milletinin şanına, şerefine hakaret eden mektubu Sayın Trump’a takdim edeceğim’ diyor. Baltayı taşa vurmak budur. Eğer siz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde Dışişleri Bakanlığını tamamen devre dışı bırakırsanız, saraydaki bir avuç azınlıkla bu memleketi yönetirseniz siz bu memleketin şanını, şerefini koruyamazsınız. Sizin, şanla, şerefle hiçbir ilginiz yoktur. Eğer sen bu mektubu ‘Trump’a takdim edeceğim’ diye gideceksen senin bu memlekette yerin de yoktur, bu memlekete faydan da yoktur. Ne demek takdim edeceğim? Beni üzen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil eden bir Cumhurbaşkanı’nın, bu memleketin şanına ve şerefine bu kadar ağır bir gölgeyi düşürmesidir.”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA