SİYASET
Giriş Tarihi : 13-11-2019 07:01

“İnsanımızı birbirine düşürmekten bıkmadın mı Sayın Erdoğan?”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ü Anma Töreni’nde yaptığı konuşmaya tepki göstererek, “Konuşmasında Cumhuriyetle Osmanlı’yı karşı karşı karşıya koymaya gayret etti. İnsanımızı birbirine düşürmeye çalışmaktan bıkmadın mı Sayın Erdoğan? Osmanlı da bizim, Cumhuriyet de bizim. Bunu ne zaman anlayacaksın?” diye konuştu.

“İnsanımızı birbirine düşürmekten bıkmadın mı Sayın Erdoğan?”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında, haftalık gündem değerlendirmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ü Anma Töreni’nde yaptığı konuşmaya tepki gösteren Akşener, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işler ne zaman kötü gitse Atatürk’, Cumhuriyet’e ve Cumhuriyetin kazanımlarına sataşıp suni gündem yaratmaya çalıştığını ileri sürerek, “Memlekette işler yine kötü. Bu nedenle Sayın Erdoğan, 10 Kasım konuşmasında durup dururken Cumhuriyetle Osmanlı’yı karşılaştırmaya, karşı karşı karşıya koymaya tekrar gayret etti. Buradan kendisine sesleniyorum: Bıkmadın mı Sayın Erdoğan, bıkmadın mı? İnsanımızı birbirine düşürmeye çalışmaktan bıkmadın mı? Osmanlı da bizim, Cumhuriyet de bizim. Bunu ne zaman anlayacaksın?

Sen, önce insanımızı tarihimiz üzerinden birbirine düşürmek yerine, milletinin tamamının iyiliğinden sorumlu olduğunun farkında olan bir cumhurbaşkanı olmaya çalış. Milletinin menfaatini he türlü çıkarın önünde tutan bir cumhurbaşkanı; eşini dostunu değil fakiri fukarayı zengin etmeye çalışan bir cumhurbaşkanı; damadını değil, ülkeyi düze çıkaracak donanıma sahip ehil insanları bakan yapacak bilince sahip bir cumhurbaşkanı ve de en önemlisi, sarayında oturup sefa süren değil, milletinin derdini dinleyen, o dertle dertlenen bir cumhurbaşkanı; yani sarayın değil, gerçekten cumhurun cumhurbaşkanı ol.

Sayın Erdoğan, boş laflarla vakit kaybetmeyi bırak da, milletimizin onurunu çiğneyen mektup rezaletinin cevabına hazırlan. 13 Kasım’da, ‘dostum’ dediğin Trump’la görüşmeye gidiyorsun. Boş işlerle uğraşmayı bırak da, bu aziz millete yapılan hakaretin karşılığını cebine koy ve git, bu hadsiz, hakaretamiz mektubu suratlarına çarp.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA