SİYASET
Giriş Tarihi : 26-08-2019 13:46

“Sultan Alparslan, âdil yönetim anlayışıyla tarihe geçti”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Anadolu’nun kapılarını aziz milletimize açan Sultan Alparslan’ın adaletli ve merhametli yönetim anlayışıyla tarihe geçtiğini belirterek, asırlar boyunca sürecek olan barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan ortak yaşam kültürünün temellerini attığını belirtti.

“Sultan Alparslan, âdil yönetim anlayışıyla tarihe geçti”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Malazgirt Zaferinin 948’inci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

Malazgirt Zaferi, Anadolu’nun, aziz milletimizin anavatanı haline gelmesine vesile olan ve tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir zaferdir.

Anadolu’nun kapılarını aziz milletimize açan, adaletli ve merhametli yönetim anlayışıyla tarihe geçen Sultan Alparslan, asırlar boyunca sürecek olan barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan ortak yaşam kültürünün temellerini atmıştır.

1071’den bugüne Anadolu toprakları barış, sevgi ve kardeşliğin merkezi olmuş; birlik, beraberlik ve hoşgörü gibi yüce hasletlerini bereketli Anadolu topraklarında pekiştiren milletimiz, vatan bildiğimiz bu topraklarda eşsiz bir kültür ve tarih mirası oluşturmuştur.

Ecdadımızdan emanet aldığımız bu köklü mirası korumak ve yüceltmek hepimizin ortak sorumluluğudur.

Malazgirt Zaferi’nin 948. yıl dönümünde, Sultan Alparslan’ı ve cennet vatanımız uğruna canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA