GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-11-2019 07:09

Rabia Naz’ın babasının gözaltına alınmasına tepki gösterdi

Giresun Valiliği, Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’ın, tanık Mürsel Küçükal’ı darp edip ifadesini değiştirmeye zorladığı iddiasıyla gözaltına alındığını açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını duyurdu.

Rabia Naz’ın babasının gözaltına alınmasına tepki gösterdi

Rabia Naz Vatan isimli 11 yaşındaki kız çocuğu, 12 Nisan 2018’de Giresun’un Eynesil ilçesindeki evinin önünde ağır yaralı olarak bulunmuş, kaldırıldığı hastanede vefat etmişti. Rabia Naz’ın intihar ettiği ileri sürülmüş, ailesi ise küçük yaştaki çocuklarının intihar etmesi için hiçbir sebep olmadığını belirterek, kızlarının bir cinayet sonucu öldüğünü iddia etmişti. Daha sonra olayın bir partinin İstanbul milletvekili tarafından kapatılmak istendiği iddiaları gündeme gelmişti. Olay kamuoyuna mal olmuş ve aydınlatılması için kamuoyu beklentisi doğmuştu.

12 Nisan 2018’den bu yana kızının ölümünün gerçek sebebinin izini süren baba Şaban Vatan, dün gözaltına alındı. Baba Vatan’ın gözaltına alınması, kendisine gözdağı verilerek susturulmak istenmesi şeklinde değerlendirilince, Giresun Valiliği, açıklama yaptı.

Valiliğin açıklamasına göre, kendisini meclis araştırma komisyonu üyesi milletvekilinin yardımcısı olarak tanıtan C.C, yanında bulunan K.K. ve T.D., tanık Mürsel Küçükal’dan, olay günü Rabia Naz’ın yerde nasıl süründüğünü göstermesini isteyerek, zorla ve birkaç defa yerde süründürdüler. Daha sonra da kendisini atölyeye sokarak tehdit ettiler.

Valilikten yapılan açıklamada, “hürriyeti tahdit, darp ve tanık ifadesini değiştirmeye zorlamaları dolayısıyla şüpheli K.K, T.D, C.C. ve Şaban Vatan gözaltına alınmış, ikamet adresleri ve araçlarında aramalar yapılarak dijital materyaller incelenmek üzere muhafaza altına alınmıştır” denildi.

Karamollaoğlu: Bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, twitter sayfasında yayınladığı mesajında, tepkisini şöyle dile getirdi:

“Rabia Naz’ın akıbetini araştıran babasına yapılan muamele içler acısıdır. Acılı babayı daha önce akıl hastanesine yatırmak isteyenler, bugün gözaltına alarak adeta gözdağı vermektedirler.

Rabia Naz’ın şüpheli ölümü ile ilgili olarak acılı baba Şaban Vatan başta olmak üzere, gazetecilerin ve kamuoyunun susturulmaya çalışılmasını hiçbir akıl, hiçbir vicdan kabul edemez. Herkes bilmeli ki bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz.

Açık bir şekilde ifade etmek istiyorum: Devlet, adalet ile kaimdir. Bugün ayarı bozulan kantar, gün gelir sizi de tartar, hiç kimse unutmamalı ki adalet herkes için lâzımdır!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA