YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 15-11-2019 07:46

Yozgat’ta 6 bin öğrenciye testi kebabı ikram edildi

Yozgat Bozok Üniversitesi yerleşkesinde, şehrin plaka kodu olan “66” rakamı şeklinde oluşturulan ocakta, testi kebabı pişirildi. Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Öğrencilerimiz buradan mezun olduklarında Yozgat’ımızı unutmayacaklar ve bizim kültür elçilerimiz olacaklar” dedi.

Yozgat’ta 6 bin öğrenciye testi kebabı ikram edildi

Yozgat Bozok Üniversitesi, şehrin kültürünü tanımaları ve mahallî lezzetlerini tatmaları amacıyla 6 bin öğrencisine testi kebabı ikram etti.

Yerleşkedeki merkezî yemekhane önünde Yozgat’ın plaka kodu olan “66” rakamı şeklinde oluşturulan ocakta, sembolik olarak 24 testi kebabı pişirildi. Testi kebabının nasıl yapıldığını ve pişirildiğini merak eden öğrenciler, ocağa odun atarak ve ateşi karıştırarak ustalara yardım ettiler. Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ile öğrenciler, testileri birlikte kırarak testi kebabı yediler.

Karadağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bozok Üniversitesine Türkiye’nin birçok şehrinden gelen öğrencileri Yozgat’ın güzel lezzetleri ile buluşturmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Öğrencilerden şehrin mahallî yemeklerinden olan testi kebabını tatmayanlar olduğunu belirten Karadağ, “Öğrencilerimize yöresel yemeklerimizi tattırarak Yozgat’ımızı tanıtmak, burayı benimsemelerini ve mutlu olmalarını sağlamak istiyoruz. Öğrencilerimiz buradan mezun olduklarında Yozgat’ımızı unutmayacaklar ve bizim kültür elçilerimiz olacaklar” dedi.

Karadağ, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirterek, “Arabaşı, madımak, tandır kebabımız var. Zaman zaman öğrencilerimizi yöresel yemeklerle buluşturarak kentimizi daha iyi tanımalarını sağlayacağız. Bugün ilçelerimiz de dahil olmak üzere bu etkinliğimize 6 bin öğrencimiz katıldı. Bu bizim için memnuniyet verici bir durum” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA