YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 15-11-2019 09:34   Güncelleme : 16-11-2019 05:44

Caminin çöken iskelesinin altında kalan mühendis aranıyor

Gaziantep’te cami inşaatında çöken iskelenin altında kaldığı öğrenilen inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ın bulunması için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Caminin çöken iskelesinin altında kalan mühendis aranıyor

Gaziantep’in Şahinbey İlçesindeki Akkent Camisi’nin inşaat iskelesi, dün öğle saatlerinde çöktü. Çöken iskelenin enkazı altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ı bulmak için gece boyunca devam eden arama kurtarma çalışması devam ediyor.

Olay yerinde çalışmalarla ilgili bilgi alan Gaziantep Valisi Davut Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, mühendis Küçükcan’ın ölçü almak için çalıştığı sırada iskelenin çöktüğünü söyledi.

Vali Gül, şu bilgileri verdi:

“İskelenin çökmesine rağmen, 8-10 metre yüksekliğinde tahtalar var. İlk andan itibaren AFAD, Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ve diğer belediyelerin görevlileri kurtarma için elinden geleni yapıyor. Enkaz kaldırmayla kişiyi kurtarma arasında çok büyük fark var. Canlı kurtarmak, zarar vermemek için daha hassas davranmak gerekiyor. Yapılması gereken her şey yapılıyor. Çok üzücü bir olay. İnşallah isteğimiz, duamız bir an önce sapasağlam olarak ailesine kavuşması. Dört koldan çalışılıyor, yapılması gereken her şey yapılıyor. Arama kurtarma köpekleri var, termal kameralar var. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda da çalışılıyor.”

Bu arada, Küçükcan’ın ailesi de arama çalışmalarından iyi bir haber alma umuduyla bekleyişini sürdürüyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA