GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-11-2019 12:58

“Eğitim kurumları, siyasî hesaplaşma aracı değildir”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halkbank tarafından bütün mal varlığına tedbir konulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin durumunu değerlendirdi.

“Eğitim kurumları, siyasî hesaplaşma aracı değildir”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, twitter sayfasında yayınladığı mesajında, Şehir Üniversitesi’ne yönelik uygulamanın, ‘ya bendensin, ya da...’ tutumunun son örneği olduğunu belirtti. Karamollaoğlu, “Yapboz tahtasına çevrilen eğitim sistemi ortadayken bir de eğitim kurumlarının sanki siyasî bir hesaplaşma aracı olarak görülmesini üzülerek takip etmekteyiz” dedi.

Karamollaoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Ülkemizde adalet, son zamanlarda tarihimizde hiç olmadığı kadar yara aldı. Hukuk, adeta bir zümrenin oyuncağı haline getirildi. Bugün Türkiye’de hukukun bazı uygulamalarda siyasetin tahakkümü altına alındığının, adaletin rafa kaldırıldığının somut örnekleri ile karşı karşıyayız.

İktidarın son yıllarda sergilediği keyfî ve hoyrat tavırların ‘ya bendensin, ya da...’ tutumunun son örneği ile karşı karşıyayız. Bu durum, güzide bir eğitim kurumu olan ‘İstanbul Şehir Üniversitesi, siyasî bir hesaplaşmaya kurban mı ediliyor?’ sorusunu akıllara getirmektedir.

Şehir Üniversitesine karşı takınılan bu tavır, Türkiye’de farklı renklerin soluk almasına dahi izin verilmediği bir sürecin ortaya çıkmış olduğunu net bir biçimde göstermektedir. Halbuki üniversiteler özgür düşünce ortamlarıdır!

Yapboz tahtasına çevrilen eğitim sistemi ortadayken bir de eğitim kurumlarının sanki siyasî bir hesaplaşma aracı olarak görülmesini üzülerek takip etmekteyiz. Temennimiz, Şehir Üniversitesi’nde eğitim gören gençlerimiz ve kıymetli eğitimcilerimizin haklarının gözetilmesidir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA